Meeste koondis oli viimases kontrollmängus Lätist kindlalt üle

Eesti meeste koondis sai viimases Euroopa valikmängude eelses kontrollmängus Läti vastu kirja 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) võidu. Mängiti ka lisageim, kus jäi samuti 25:17 peale Eesti.

Nüüd ootab meeskonda 17. augustil kell 19.00 Kalevi spordihallis algavas EM-valiksarja esimeses kohtumises ees Iisraeli koondis. Pileteid saab osta Piletitaskust.

Peatreener Alar Rikberg kasutas kolmes esimeses geimis enamjaolt üht koosseisu (Robert Viiber, Renee Teppan, Robert Täht, Märt Tammearu, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar) ja vahetusi hakkas tegema alles kolmanda geimi lõpus.

STATISTIKA: Renee Teppan vedas Eesti rünnakuid 14 punktiga (+10), nii Märt Tammearu kui Robert Täht lisasid 12 punkti (+7 ja +5) ning 7 silma (+6) lisas Alex Saaremaa. Eesti vastuvõtt oli 44%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokist teeniti 14 punkti ja servil löödi 3 ässa ja eksiti 11 korral.

Läti edukaim oli 18 punktiga (+7) Renars Jansons. Lätlaste vastuvõtt oli 41%, rünnak 44%, blokiga saadi 3 punkti ja serviga 5 (23 viga).

Eesti algkoosseisu kuulusid Robert Viiber, Renee Teppan, Robert Täht, Märt Tammearu, Andri Aganits, Henri Treial, libero Silver Maar.

Avageim algas tasavägiselt, Eesti sai Viiberi bloki ja vastaste rünnakuvea järel 7:5 ette ja suurendas vahe 13:10-le, ent lätlased ei lasknud vahet suuremaks ja viigistasid serviässa järel 13:13. Siis teenisid eestlased aga kolm punkti järjest ja Tammearu viis oma meeskonna 16:13 ette. Tammearu võimas serviäss käristas vahe 20:15-le, ent Läti tuli veel punkti kaugusele (23:22). Alex Saaremaa asendas Treialit. Teppani pommlöök andis Eestile geimpalli, mille ta ise ka realiseeris – 25:23.

Teises vaatuses naasis Eesti poolel algkoosseis. Seegi geim algas tasavägiselt, Viiberi punkt viigistas seisu 8:8 ja punkt-punktis mindi kuni otsustavate hetkedeni. Teppan tõi Eestile üle pika aja kahepunktilise edu – 21:19 ning ka järgmise punkti autor oli Teppan. Geim kuulus Eestile tulemusega 25:22.

Kolmas geim oli sarnane eelmisele, Tähe tagaliinirünnak tegi seisuks 5:4, ent õige pea oli Teppani blokki takerdunud rünnaku järel 7:6 peal Läti. Teppani äss andis meile kahepunktilise edu (9:7) ning Eeati 10:7 eduseisul kasutas Läti juhendaja Rainer Vassiljev mõtlemisaega. Teppanilt veel üks võimas rünnak ja vahe oli 13:9, Tähe punkt käristas vahe juba 15:10-le ning sellest Läti enam ei taastunud. Geim läks Eestile tulemusega 25:20. Selles geimis said mänguaega ka Alari Saar, Renet Vanker ja Timo Lõhmus.

Kokkuleppel mängiti ka neljas geim. Selles jooksid Eesti poolel platsile Vanker, Lõhmus, Valentin Kordas, Albert Hurt, Saaremaa, Treial ja Saar. Saaremaa viis eestlased 5:2 juhtima ja Lõhmuse blokk andis meile 7:2 edu. Saaremaa punkt tegi skooriks juba 15:7 ning ka selle vaatuse võitsid eestlased – 25:17.

Kontrollmängud Lätiga:

9. august kell 20.00 Läti – Eesti (Riia) 1:3 (19:25, 25:21, 20:25, 18:25)

10. august kell 19.00 Läti – Eesti (Riia) 0:3 (23:25, 22:25, 20:25), lisageim 25:17