D-alagrupp: Prantsusmaa alistas Slovakkia, Saksamaa oli üle Horvaatiast

Täna peeti Tallinnas toimuva Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri D-alagrupis kaks mängu, kust võidu teenisid Saksamaa ja Prantsusmaa koondised.

Päeva esimeses kohtumises alistas Saksamaa kindlalt 3:0 (25:20, 25:13, 25:19) Horvaatia. György Grozer tõi sakslastele 16 punkti, kaotajate edukaim oli 13 punktiga Leo Andric.

“Tegime täna vähe vigu ja 3:0 on suurepärane algus turniirile. Võime igati rahul olla,” sõnas Saksamaa nurgaründaja Denys Kaliberda.

Horvaatia meeskonna kapten Tsimafei Zhukouski: “Täna polnud meie päev ega meie mäng. Me ei teinud midagi säravat ja kaotasime 0:3 väga kiirelt ja lihtsalt. Meil puudus vajalik energia, mis on tavaliselt olnud meie suurim relv. Aga praegu pole aega seda mängu taga nutta, vaid keskenduda järgmisele.”

Juba homme kell 19.00 mängib Horvaatia Lätiga, Eesti kohtub kell 16.00 Slovakkiaga, kes pidi täna tunnistama olümpiavõitja Prantsusmaa 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) üleolekut. Earvin N´Gapeth ja Jean Patry tõid kumbki võitjatele 17 punkti, Slovakkia resultatiivseimana panustas Peter Michalovic 16 silma.

Prantsusmaa koondise libero Jenia Grebennikov: “Oli tähtis võit ja turniiri oli nii hea alustada. Nautisime mängimist, sest nii me mängimegi, võrkpalli nautides. Kuigi oleme olümpiavõitjad, tahame ka EMi jahtida võitu. See pole lihtne ülesanne ei vaimselt ega füüsiliselt, aga meil on uus staff ning tahame end tõestada.”

Vaata alagruppide seise ja kõiki tulemusi.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: