Venno vedas Police´i Katari meistriks, Naaber ja Keel Hispaanias ja Soomes võidukad

Lõppenud nädal tegi välisliigades mängivad Eesti võrkpallurid taas ühe tiitli võrra rikkamaks, sest Oliver Venno krooniti Katari meistriks.

Sel hooajal Katari klubi SC Police´i esindav Oliver Venno aitas klubi kevadel pooleli jäänud 2019/2020 hooaja meistriks, kui nädalavahetusel peetud otsustavas mängus alistati Al Arabi meeskond 3:0 (25:18, 25:20, 25:20). Venno tõi võitjate parimana 23 punkti. Nii võitis Venno vaid ühe mänguga meistritiitli. “Tõepoolest, üks mäng ja karikas käes, aga väga lahe oli mängida ametlikku mängu ja võita,” sõnas Venno, kes kinnitas, et meeskond on tore ja ta ise terve. Juba sel nädalal tehakse algust karikamängudega. Venno on varasemalt kroonitud Sloveenia, Austria ja Saksamaa meistriks.

Esimesed mängud peeti Prantsusmaa meeste meistriliigas, kus teeb sel hooajal kaasa Ardo Kreek. Kreek ja Arago de Sete kaotasid avakohtumise 0:3 (19:25, 21:25, 16:25) Chaumont´le, Kreek sai kirja täismängu ja tõi 6 punkti (+2).

Prantsusmaa naiste meistriliigas peeti teise vooru mängud ja Eesti koondise liikmed pidid kõik kaotusega leppima. Kristiine Miilen ja Nancy Vandoeuvre jäid 1:3 (23:25, 25:18, 21:25, 13:25) alla Nantes´le, Miilen sekkus episoodiliselt ning tõi 3 punkti (+0). Liis Kullerkann ja peatreener Lorenzo Micelli ei suutnud Le Cannet´ naiskonda võidule aidata Kullerkannku endise tööandja Pariisi St-Cloudi vastu ja said 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) kaotuse. Kullerkann tõi kolme geimiga 6 punkti (+0). Polina Bratuhhina-Pitou koduklubi Tervile´i Florange kaotas 0:3 (20:25, 22:25, 16:25) Cannes´le, Eesti koondise nurgaründajalt 1 punkt (-1). Vaata tabeliseisu.

Hiljuti Hispaania karikavõitjaks kroonitud Mart Naaber ja CV Teruel alustasid võidukalt ka liigahooaega, kui Mallorca klubi Manacor alistati 3:0 (25:22, 25:19, 25:18). Naaber mängis kõik kolm geimi ja tõi 7 punkti (+4).

Hooaja esimese kohtumise pidasid ka Soome meistriliigad. Meeste liigat alustasid võidukalt peatreener Oliver Lüütsepp ja sidemängija Markkus Keel, kui Akaa-Volley alistas 3:0 (25:17, 25:21, 25:20) Karelia Hurmose. Keel sai kirja täismängu ja tõi lisaks oma põhitööle ka 1 punkti. Soome naiste meistriliigas pidasid esimese mängu Ingrid Kiisk ja LiigaPloki naiskond, kes jäid tulemusega 0:3 (11:25, 11:25, 19:25) alla LP Kangasalale. Kiisk panustas 9 punkti (-1).

Robert Tähe ja Timo Tammemaa tööandja Rzeszówi Asseco Resovia sai Poola kõrgliigas kirja 3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 20:25, 19:17) võidu Radomi üle. Tammemaa tõi kahe geimiga 3 punkti (-1), Täht sai vähem mänguaega ja tema arvele jäi 2 punkti (-1). Tabelis on Resovia 4 punktiga kaheksandal kohal.

Kertu Laak ja Chieri naiskond kaotasid Itaalia meistriliigas 0:3 (20:25, 20:25, 16:25) Novarale. Laak sai mänguaega osaliselt ning tõi 5 punkti (+4). Tabelis on Chieri 3 punktiga kuues.

Luksemburgi meistriliigat alustasid kaotusega Anu Ennok ja Merlin Hurt, kes pidid VC Mameri naiskonna ridades tunnistama GYM Volley 3:2 (19:25, 20:25, 25:12, 25:16, 15:10) paremust.

Austria naiste kõrgliigas jäi Laura Partsi tööandja VC Tirol 0:3 (16:25, 19:25, 24:26) alla Linz/Stegi naiskonnale. Parts tegi kaasa kogu mängu ning tõi 6 punkti (+1). Anett Hollas ja Bisamberg/Hollabrunn Unionvolleys kaotasid 0:3 (16:25, 12:25, 23:25) Salzburgile. Hollas tõi kolme geimiga 9 punkti (-1). Tabelis on Tirol viimasel ehk kümnendal kohal, Unionvolleys kaheksas.