TalTech sai raskuste kiuste Challenge Cupil Gentofte vastu kindla võidu

TalTech alustas CEV Challenge Cupi 1/16-finaali kindla 3:0 (25:18, 25:19, 25:20) võiduga Taani klubi Gentofte vastu ja teenis klubi ajaloo esimese võidu eurosarjas.

Homme kell 20.00 mängitakse korduskohtumine ja TalTech vajab edasipääsuks kaht geimivõitu. Kui taanlased teenivad 3:0 või 3:1 võidu, selgitab edasipääseja kuldne geim.

Sel hooajal Credit24 Meistriliigat väga hästi alustanud TalTech on korralikult komplekteeritud ja suutis võidu võtta vaatamata tõsiasjale, et sidemängija Martti Keel liitus töökohustuste tõttu meeskonnaga Taanis alles mõni tund enne mängu algust. Lisaks vaevab TalTechi värskeimat liitujat Beau Grahamit puusapiirkonna vigastus ja tema kaasategemine oli küsimärgi all.

TalTechi resultatiivseimaks kerkis avamängus 17 punktiga (+9) Matej Šmidl, 14 punkti (+9) lisas Rasmus Meius ja 9 punkti (+3) Kevin Saar. Oma esimese mängu uue koduklubi eest tegi austraallane Beau Graham, kes tõi 5 punkti (+1). Janis Sirelpuu juhendatava TalTechi vastuvõtt oli 54%, rünnakuid lahendati 55-protsendiliselt, blokiga saadi 9 punkti ja serviga 4 punkti (18 viga).

Gentofte edukaimaks kerkis 14 punktiga (+4) Steen Lyngö Sörensen. Taanlaste vastuvõtt oli 55%, rünnak 39%, blokipunkte saadi 4 ja servil löödi 1 äss ning eksiti 12 pallingul.

Statistika:

Selle paari võitja läheb kaheksandikfinaalis vastamisi kas Austria klubiga Riedi Weberzeide või Schönenwerdi Volleyga Šveitsist.

TalTech mängis eurosarjas viimati hooajal 2014/2015, mil jäädi esimeses ringis kahel korral alla Rumeenia klubile CS Unirea Dejile.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: