Naiste meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Audentese SG/Noortekoondisele

Naiste Eesti meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Audentese SG/Noortekoondisele, kes saavutas seeria viiendas mängus üldvõiduks vajamineva kolmanda võidu. Viljandi Metall leppis neljanda kohaga.

Mäletatavasti kaotas Audentese SG/Noortekoondis kolme võiduni peetud pronksiseeria avamängu 2:3 tulemusega, kuid võttis teises kohtumises 3:0 võidu. Kolmandas mängus oli taaskord 3:2 resultaadiga parem Viljandi naiskond, misjärel viis Audentese SG/Noortekoondis 3:0 võiduga seeria otsustavasse mängu.

Tänases viiendas vaatuses oli kahe geimi järel seis viigis. Kolmandas geimis jäi 25:23 ja neljandas 25:18 resultaadiga peale koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis, tagades 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:18) võiduga endale kahvatuima medali.

Seega astusid noored võrreldes eelmise hooajaga ühe sammu ülespoole – aasta tagasi lõpetati hooaeg TalTech/Tradehouse`i, Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Tartu Ülikool/Bigbanki järel neljandana. Viimati jõudsid Audentese noored naiste Eesti meistrivõistlustel esikolmikusse 2002. aastal, kui Audentese Spordikool teenis Viimsi Milstrandi ja ESS Pärnu Võrkpalliklubi järel pronksmedali. Pronksine autasu võeti ka aasta varem ehk 2001. aastal.

Pooled rünnakud (36-st 18) realiseerinud Eva Liisa Kuivonen panustas võitu 22, Nora Lember samuti 22 ja Karlotta Kattai 14 punkti. Kaotajate ridades tegi silmapaistva etteaste Kertu Laak, kes näitas rünnakul 55-protsendilist efektiivsust ja kogudes 35 punkti. Seejuures oli Laagi kasutegur kohtumise parim +28. Täna ka nurgaründajana tegutsenud Julija Mõnnakmäe lisas viljandlannadele 14 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.