Eesti lõpetas Euroopa Hõbeliiga hooaja kaotusega Portugalile

Täna pidas Eesti rahvusnaiskond oma viimase kohtumise Euroopa Hõbeliigas, kui kodusaalis saadi Portugali vastu 1:3 (25:20, 23:25, 22:25, 19:25) kaotus.

Eestile jäi kirja kolm võitu ja viis kaotust, mis andis lõpuks neljanda koha. Portugal tuli teiseks ja mängib Hõbeliiga võidu nimel Rootsiga.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Täna oli Eesti resultatiivseim 16 punkti (+12) toonud Kristiine Miilen, Kertu Laak lisas 14 punkti (+11) ja Silvia Pertens ning Eliise Hollas kumbki 9 silma (+7 ja +7). Portugali tulemuslikum oli rünnakul 23 punktiga (+16) Julia Kavalenka.

Eesti vastuvõtt oli 44%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokist saadi 11 punkti (5 blokki pani Hollas) ning servil löödi 7 ässa ja eksiti 12 pallingul. Portugali vastuvõtt oli 37%, rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 4 punkti (9 viga).

Eesti algkoosseis: Häli Vahula, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Eliise Hollas, Liis Kullerkann, libero Janelle Leenurm.

Avageim algas tasavägiselt, Liis Kullerkann lükkas võrgu kohale põrganud palli maha, viies oma naiskonna juhtima 7:5, ent Portugal ei lubanud Eestit eest ja viigistas 7:7. Eesti pääses mõnepunktilisse eduseisu, Hollase ja Laagi rünnakud andsid kodunaiskonnale geimi keskel 15:12 eduseisu ning otsustavate hetkede eel olid eestlannad pärast Kullerkannu “üksjalga” juhtimas 22:17. Geimi lõpetas servima tulnud Nette Peidi äss – 25:20.

Teine vaatus kulges tasavägiselt kuni Laagi ja Miileni võimsad rünnakud Eestile 11:7 edu andsid. Portugal võitles end geimi keskel korduvalt kahe punkti kaugusele, ent vead servil ja rünnakul andsid kodunaiskonnale 17:13 edu. Geimi lõpus suutis Portugal aga välja võidelda 22:22 viigi ning lõpuks geimi 25:23 võita.

Kolmas geim jätkus eelmise vaatuse lõpus hea hoo leidnud Portugali vedamisel, kes läks ette 8:4, sundides Eesti mõtlemsajale. Eestil tulid geimi alguses platsile Kadi Kullerkann ja Karolina Kibbermann. Miileni blokist auti rünnak tõi kodunaiskonna kolme punkti kaugusele 12:9 ja vastaste eksimus kahandas vahe kahepunktiliseks ning nüüd kasutas mõtlemisaega Portugal. Eesti viigistas 12:12 ja Kadi Kullerkannu rünnak andis meile 13:12 edu. Õige pea sai Portugal omakorda ette 16:14 ja kuni otsustavate hetkedeni mindi punkt-punktis. Geimi lõpus sekkus mängu Laura Parts, kelle blokist viigistas Eesti seisu 19:19. Parts viis seejärel oma naiskonna ühe punktiga juhtima ja Pertensi serviäss tõi Eestile 21. punkti. Esimesena jõudis geimpallini aga Portugal seisul 24:22 ja geim võideti 25:22.

Neljandas geimis tuli Eesti poolel taas platsile algkoosseis, va Parts Kullerkannu asemel. Portugal pääses juhtima 7:4 ja Eesti naiskond jäigi selles vaatuses tagaajaja rolli. Portugal pääses pika pallivahetuse järel juhtima 16:12 ja käristas seejärel vahe juba 20:13-le, võites geimi lõpuks 25:19 ja mängu 3:1.