Juhend

JUHEND 2022

EESTI 2022. AASTA RANNAVOLLE KARIKASARI
NAISKONDADELE
 

1. EESMÄRK JA ÜLESANNE

Võistlused viiakse läbi selgitamaks Eesti 2022.a. suvise rannavõrkpalli sarja võitjad ning rannavõrkpalli populariseerimiseks.

2. VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE AEG JA KOHT

Võistlused viiakse läbi ajavahemikus 10. juuni kuni 13. august 2022. Võistluspaigad ning täpsed toimumise ajad leiad lisatud karikavõistluste kalendrist. Võistluste algus on alati kell 10.00.

3. REGISTREERIMINE

Registreerimine võistlusteks toimub eelregistreerimise teel www.beachvolley.io lehel – jooksva nädala esmaspäeval kella 23.59-ni. Osavõtumaks Põhiturniirile on 50 eurot/paar, see tasutakse enne turniiri algust korraldajatele võistluspaigas ja sularahas.

Osavõtumaks Kvalifikatsiooniturniirile on 30 eurot/paar, see tasutakse enne kvalifikatsiooniturniiri algust korraldajatele võistluspaigas sularahas. Kui paar peaks pääsema edasi Põhiturniirile, tasub paar korraldajale täiendavalt 20€ osavõtumaksu.

Kõik võistkonnad peavad oma kohalolekust teatama võistluste peakohtunikule esimese võistluspäeva hommikul.

Vabade kohtade olemasolul saab turniirile registreeruda peakohtuniku otsuse alusel ka võistluspaigas hiljemalt kell 09.30. Osavõtumaks 50 eurot/paar tuleb tasuda turniiri korraldajatele võistluspaigas sularahas.

2005.aastal ja hiljem sündinud mängijad on osavõtumaksu tasumisest vabastatud, kuid peavad turniiril osalemiseks õigeaegselt (s.t jooksva nädala esmaspäeval hiljemalt 23.59) registreeruma.

4. OSALEJAD

Kõikidel turniiridel võivad lisaks Eesti Vabariigi kodanikele osaleda ka välisriikide kodanikud.

5. VÕISTLUSVORM

Võistkonna kaaslastel peab olema ühtne (sama värv, sama lõige) võistlusvorm.  Mängijad on kohustatud kandma etapi Promootorite poolt  antud võistlussärke mängueelsel soojendusel, mängu ajal, autasustamistseremoonial ning võistlus järgsel pressikonverentsil.

6. VÕISTLUSPALL

Mikasa VLS 300

7. VÕISTLUSTE SÜSTEEM

7.1. Kvalifikatsiooni turniir

Kvalifikatsiooni turniir mängitakse juhul, kui eelregistreerunud on rohkem kui 16 paari.
Kvalifikatsiooni turniiriga alustatakse võistlusnädala reedel, kui võistkondi on eelregistreerinud 17 või rohkem võistkondi / mehed naised eraldi /.
Võistlussüsteemi määrab võistlusi korraldav kohtunike kogu.

7.2. Põhiturniir

Mängitakse rahvusvaheliste rannavõrkpalli määruste järgi.

8 esimest paari edetabeli alusel on kindlustanud koha otse põhiturniiril. Korraldajate otsusel võidakse anda kuni 4 Wild Card`i. Läbi vajadusel toimuva kvalifikatsiooniturniiri pääseb põhiturniirile 4 paari. Juhul kui Wild Cardè antakse vähem välja, siis saab kvalifikatsiooniturniirilt edasi vastavalt rohkem paare.

Wild Card`ide andmise otsustab RVT volitusel võistluste peakohtunik hinnates objektiivselt etapi eripärasid.

Otse põhiturniirile pääseb edetabeli alusel kuni 2 välispaari.

Eesti paarid, kes võistlevad rannavõrkpalli rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, säilitavad nende võistluste ajaks oma edetabelikoha turniiritabelisse paigutamisel.

Mängitakse rahvusvaheliste rannavõrkpalli määruste järgi.

Üldjuhul kasutatakse põhivõistlusel teisendatud alagrupi turniiri (modified pool play), millele järgneb play-off, kus saavad osaleda iga alagrupi 3 esimest paari.

7.2.1. Teisendatud alagrupi turniir

Esimeses ringis kohtuvad reitingu 1 vs 4 ja 2 vs 3, teises ringis kohtuvad omavahel esimese kohtumise võitjad (V1 vs V2) ning esimese kohtumise kaotajad (K1 vs K2). Alagrupi võitja (kohtumise V1 vs V2 võitja) saab koha veerandfinaalis. V1 vs V2 kohtumise kaotaja (alagrupi teine koht) ja K1 vs K2 kohtumise võitja (alagrupi kolmas koht) saavad koha ⅛-finaalis. K1 vs K2 kohtumise kaotaja saab alagrupis 4. koha ning jääb turniiril kokkuvõttes jagama 13.-16. kohta.

7.2.2. 12-võistkonna play-off

Alagruppide võitjad saavad otse veerandfinaali. A1 ja B1 paigutatakse positsioonidele 1 või 2, C1 ja D1 positsioonidele 3 või 4, alagruppides teise koha saanud võistkonnad loositakse asetustele 5-8 ning kolmanda koha saanud võistkonnad loositakse asetustele 9-12. Tabelisse paigutamisel jälgitakse, et samast alagrupist tulnud võistkonnad ei kohtuks omavahel play-off`i kahes esimeses ringis. Võistkonnad paigutatakse play-off tabelisse vastavalt juhendi lisas olevale tabelile.

7.3. Asetused

Võistkondade põhiturniiri tabelisse paigutamine toimub mängijate individuaalsete  edetabeli punktide liitmisel kujunenud reitingu põhjal. Eesti paarid, kes võistlevad rannavõrkpalli rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, säilitavad nende võistluste ajaks oma edetabelikoha turniiritabelisse paigutamisel.

Turniiritabelisse paigutamise aluseks on Eesti 2022.a. rannavõrkpalli individuaalne edetabel. Esimesel turniiril on aluseks Eesti 2021.a. edetabel.

Korraldajad võivad turniiritabelisse paigutamisel teha erandeid välispaaridele, kelle tase on võrreldav Eesti kolme tugevama paari omaga ning kelle edetabeli koht ei ole objektiivsetel põhjustel piisavalt kõrge.

Mängud peetakse parem 3-st geimist 21 punktini (eelringides võib ka 15 punktini) vahega vähemalt 2 punkti. Otsustav geim mängitakse 15 punktini, vahega vähemalt 2 punkti.

Võistluste peakohtunik võib erandkorras muuta võistluste läbiviimise süsteemi, kuid see peab olema põhjendatud äärmise ja vältimatu vajadusega.

8. VÕITJATE SELGITAMINE JA AUTASUSTAMINE

8.1. Iga turniiri auhinnafond (summa summarum = 1350€) jaguneb järgnevalt: 1. koht – 48,1% ehk 650€, 2. koht – 33.3% ehk 450€, 3. koht – 18,5% ehk 250€. Auhinnafond on ühesugune nii meeste turniirile kui ka naiste turniirile. Kui turniiril osaleb vähem kui 12 võistkonda, võivad korraldajad vähendada auhinnafondi ja/või autasustatavate võistkondade arvu.

8.2. Eesti 2022.a. karikasarja võitja rannavõrkpallis selgitatakse 06. – 07. augustil 2022 toimuval karikavõistluste finaalturniiril.

8.3. Karikaetapil osalemise ja saavutatud koha eest jagatakse mängijale punkte alljärgnevalt:

 1. 1. koht – 20 punkti
 2. 2. koht – 18 punkti
 3. 3. koht – 16 punkti
 4. 4. koht – 14 punkti
 5. 5 – 6. koht – 12 punkti
 6. 7 – 8. koht – 11 punkti
 7. 9 – 16. koht – 10 punkti
 8. 17 – 24. koht – 8 punkti / korralduslikul vajadusel
 9. 25 – 32. koht – 6 punkti / korralduslikul vajadusel
  9. VÕISTLUSTE KORRALDAMINE

Võistluste korraldamise eest vastutab Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli toimkond koos turniire läbiviivate kohapealsete Promootoritega. Kulutused, mis on seotud võistlejate võistlustele sõidu, majutuse ja toitlustamisega kannavad võistlejaid lähetavad organisatsioonid või sportlased ise.

Käesoleva juhendiga mitte reguleeritud küsimused lahendab RVT.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: