Avamängu kaotanud Viljandi Metall lülitas tiitlikaitsja konkurentsist

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus täna teine poolfinalist, kui veerandfinaalseerias läksid teistkordselt vastamisi tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall. Erinevalt avavaatusest võttis korduskohtumises võidu Viljandi naiskond.

Möödunud nädalavahetusel Viljandis toimunud kohtumises koduvõistkonda Viljandi Metalli 3:2 (15:25, 25:18, 23:25, 25:19, 15:11) tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank võitis tänases koduväljakul toimunud teises mängus avageimi 25:18 resultaadiga. Seejärel tõi Viljandi esindus mängu pöörde, olles teises geimis parem 25:14, kolmandas 25:18 ja neljandas samuti 25:18 tulemusega, saavutades seega 3:1 (18:25, 25:14, 25:18, 25:18) võidu ja kindlustades koha poolfinaalis.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 23 punktiga Renate Pikk (+18), kes realiseeris rünnakuid 44-protsendiliselt (39-st 17). Kerttu Lääne lisas võitu 11 ja Laura Luik 10 punkti. Kaotajate edukaimaks tõusis 13 punktiga Annabel Huik. Ingris Suvi assisteeris 11 punktiga.

Viljandi naiskonna pallingu vastuvõtt oli 42% ja naiskond näitas rünnakul 34-protsendilist täpsust. Võõrustajad said serve kätte 35-protsendiliselt ja endale lasti lüüa 11 ässa, rünnakul oli naiskonna õnnestumise protsent 29. Pallinguässasid lõid tartlannad vastasest seitsme võrra vähem ehk neli. Mängu kordus on leitav SIIN.

Poolfinaalis läheb Viljandi Metall vastamisi kas TBD Pharmatech Tartu või Rae Spordikool/VIASTONiga, kes peavad seeria kordusmängu 20. novembril kell 13 Jüri Spordihoones. Teisel tabelipoolel on koha poolfinaalis taganud TalTech/Tradehouse, kes ootab vastast paarist Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis. Esimene vastasseis toimub 9. novembril kell 18 Võru spordikeskuses ja teine 17. novembril kell 18.45 Audentese spordihoones.