Juhend

EESTI 2021. AASTA RANNAVOLLE KARIKASARI NAISKONDADELE

JUHEND

1. EESMÄRK JA ÜLESANNE

Võistlused viiakse läbi selgitamaks Eesti 2021.a. sarja võitjad rannavõrkpallis ning rannavõrkpalli populariseerimiseks.

2. VÕISTLUSTE LÄBIVIIMISE AEG JA KOHT

Võistlused viiakse läbi ajavahemikus 04.juuni kuni 01.august 2021. Võistluspaigad ning täpsed toimumisajad leiad lisatud karikavõistluste kalendrist. Võistluste algus kell 10.00.

3. REGISTREERIMINE

Registreerimine võistlusteks toimub eelregistreerimise teel www.beachvolley.io lehel- jooksva nädala teisipäeval kella 23.59-ni. Osalustasu on 30€/paar ning see tuleb tasuda kohapeal peakohtunikule. 

Kõik võistkonnad peavad oma kohalolekust teatama võistluste peakohtunikule. 

Vabade kohtade olemasolul saab turniirile registreeruda peakohtuniku otsuse alusel ka võistluspaigas enne kella 09.30.

2002.aastal ja hiljem sündinud mängijad on osavõtumaksu tasumisest vabastatud, kuid peavad turniiril osalemiseks õigeaegselt (s.t jooksva nädala teisipäeval hiljemalt 23.59) registreeruma.

4. OSALEJAD

Kõikidel turniiridel võivad lisaks Eesti Vabariigi kodanikele osaleda ka välisriikide kodanikud.

5. VÕISTLUSVORM

Võistkonna kaaslastel peab olema ühtne ( sama värv, sama lõige ) võistlusvorm.

Korraldajate nõudmisel on mängijad kohustatud kandma organisaatorite  poolt  antud võistlussärke mängu eelsel soojendusel, mängu ajal, autasustamistseremoonial ning võistlusjärgsel pressikonverentsil.

6. VÕISTLUSPALL

Mikasa VLS 300.

7. VÕISTLUSTE SÜSTEEM

7.1.Kvalifikatsiooni turniir 

Kvalfikatsiooni turniir mängitakse juhul, kui eelregistreerunud on rohkem kui  16 paari.

Kvalifikatsiooni turniiriga alutatakse võistlusnädala reedel, kui võistkondi on eelregistreerinud 24 või rohkem võistkondi.

Võistlussüsteemi määrab võistlusi korraldav kohtunike kogu.

7.2.Põhiturniir

Mängitakse  rahvusvaheliste  rannavõrkpalli  määruste järgi. 

8 esimest paari  edetabeli alusel on kindlustanud koha otse põhiturniiril. Korraldajate otsusel võidakse anda kuni 4 Wild Card`i. Läbi vajadusel toimuva kvalifikatsiooniturniiri pääseb põhiturniirile 4 paari. Juhul kui Wild Cardè  antakse vähem välja, siis saab kvalifikatsiooniturniirilt edasi vastavalt rohkem paare.

Wild Card`ide andmise otsustab RVT volitusel võistluste peakohtunik.

Otse põhiturniirile pääseb edetabeli alusel kuni 2 välispaari.  

Eesti paarid,  kes võistlevad rannavõrkpalli rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, säilitavad nende võistluste ajaks oma edetabelikoha turniiritabelisse paigutamisel. 

Mängitakse  rahvusvaheliste  rannavõrkpalli  määruste järgi. 

Üldjuhul kasutatakse põhivõistlusel teisendatud alagrupi  turniiri (modified pool play), millele järgneb play-off, kus saavad osaleda iga alagrupi 3 esimest paari. 

7.2.1.Teisendatud alagrupi turniir 

Esimeses ringis kohtuvad reitingu 1 vs 4 ja 2 vs 3, teises ringis kohtuvad omavahel esimese kohtumise võitjad (V1 vs V2) ning esimese kohtumise kaotajad (K1 vs K2). Alagrupi võitja (kohtumise V1 vs V2 võitja) saab koha veerandfinaalis. V1 vs V2 kohtumise kaotaja (alagrupi teine koht) ja K1 vs K2 kohtumise võitja (alagrupi kolmas koht) saavad koha ⅛-finaalis. K1 vs K2 kohtumise kaotaja saab alagrupis 4.koha ning jääb turniiril  kokkuvõttes jagama 13.-16.kohta.

7.2.2..12-võistkonna play-off  

Alagruppide võitjad saavad otse veerandfinaali. A1 ja B1 paigutatakse positsioonidele 1 või 2, C1 ja D1 positsioonidele 3 või 4, alagruppides teise koha saanud võistkonnad loositakse asetustele 5-8 ning kolmanda koha saanud võistkonnad loositakse asetustele 9-12.  Tabelisse paigutamisel jälgitakse, et samast alagrupist tulnud võistkonnad ei kohtuks omavahel play-off`i kahes esimeses ringis. Võistkonnad paigutatakse play-off tabelisse vastavalt juhendi lisas olevale tabelile. 

7.3.Asetused

Turniiritabelisse paigutamine toimub   mängijate  individuaalsete  edetabeli punktide liitmise kujunenud reitingu põhjal. Eesti paarid,  kes võistlevad rannavõrkpalli rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, säilitavad nende võistluste ajaks oma edetabelikoha turniiritabelisse paigutamisel. 

Turniiritabelisse paigutamise aluseks on Eesti 2021.a. rannavõrkpalli individuaalne edetabel. Esimesel turniiril on aluseks Eesti 2020.a. edetabel.  

Korraldajad võivad turniiritabelisse paigutamisel teha erandeid välispaaridele, kelle tase on võrreldav Eesti kolme tugevama paari omaga ning kelle edetabeli koht ei ole objektiivsetel põhjustel piisavalt kõrge.

Mängud peetakse parem 3-st geimist 21 punktini (eelringides võib ka 15 punktini)  vahega  vähemalt 2 punkti.Otsustav  geim  mängitakse 15 punktini, vahega vähemalt  2 punkti. 

Võistluste peakohtunik võib erandkorras muuta võistluste läbiviimise süsteemi, kuid see peab olema põhjendatud äärmise ja vältimatu vajadusega.

8. VÕITJATE SELGITAMINE JA AUTASUSTAMINE

Iga turniiri auhinnafond jaguneb järgnevalt: 1.koht – 50%, 2.koht – 30%, 3.koht – 20%. Kui turniiril osaleb vähem kui 12 võistkonda, võivad korraldajad vähendada auhinnafondi ja/või autasustatavate võistkondade arvu.

Eesti 2021.a. sarja võitja  rannavõrkpallis  selgitatakse 30.07-01.08. 2021 toimuval karikasarja finaalis.

9. VÕISTLUSTE KORRALDAMINE

Võistluste korraldamise eest vastutab Eesti Võrkpalli Liidu rannavõrkpalli toimkond (RVT) koos turniire läbiviivate organisaatoritega. Kulutused,  mis on seotud   võistlejate  võistlustele  sõidu,  majutuse  ja  toitlustamisega  kannavad  võistlejaid lähetavad organisatsioonid või sportlased ise. 

Käesoleva juhendiga mitte reguleeritud küsimused lahendab RVT.

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: