Viljandi Metall jõudis pronksmedalist ühe võidu kaugusele, Barrus/Võru VK saavutas viienda koha

Viljandi Metall jõudis naiste Eesti meistrivõistlustel pronksmedalist ühe võidu kaugusele, võites 3.-4. koha seeria kolmandas mängus Audentese SG/Noortekoondise. 5.-6. koha seeria lõppes Barrus/Võru Võrkpalliklubi võiduga.

Kolme võiduni peetav pronksiseeria on kulgenud omapärase mustri järgi, kui kolmes senitoimunud kohtumises koduvõistkond võiduni jõudnud ei ole. Avamängu Tallinnas 3:2 tulemusega võitnud, kuid kodusaalis 0:3 kaotusega leppinud Viljandi Metall asus tänast kolmandat kohtumist Audentese Spordihallis avageimi 25:20 ja teise geimi 25:15 paremusega 2:0 juhtima. Seejärel leidis enda mängu üles ka kodupubliku toetust nautinud Audentese SG/Noortekoondis, võites kolmanda geimi 25:21 ja neljanda 25:17 resultaadiga.

Kuigi viienda geimi alguses hoidsid initsiatiivi külalised, õnnestus otsustavate punktide eel Audentese SG/Noortekoondisel 11:10 juhtima pääseda. Rohkem koduvõistkonnal rõõmustamiseks põhjust ei olnud, kui neljapunktilise spurdi teinud viljandlannad võtsid sisse 14:11 eduseisu ja teenisid 15:12 geimivõiduga 3:2 (25:20, 25:15, 21:25, 17:25, 15:12) mänguvõidu.

Rünnakul 54 tõstega suure koormuse saanud Kertu Laak lahendas neist 18 (33%) ja lõpetas kohtumise üleplatsimängijana 24 punktiga. Lisaks näitas Laak mängu parimat kasutegurit +12. Merilin Salben lisas võitjatele 13 punkti. 50 tõstet saanud Nora Lember tõi kaotajatele 22 ja Eva Liisa Kuivonen 15 punkti.

Võõrustajad lahendasid 33-protsendilise servi vastuvõtu juures rünnakuid 33-protsendiliselt, külaliste vastuvõtt oli 42% ja rünnak 35%. Blokipunkte märgiti kaotajatele 14 ja võitjatele 8. Mängu kordus on nähtav SIIN. Seeria neljas vaatus toimub 29. märtsil kell 19.30 Viljandi Spordihoones. Viljandi naiskonna võidu korral saab seeria punkti, Audentese SG/Noortekoondise paremus viiks seeria otsustavasse viiendasse mängu.

Kahe võiduni peetud 5.-6. koha seeria lõppes täna Jüri spordihoones, kus võõrsil mänginud Barrus/Võru Võrkpalliklubi saavutas 3:2 (19:25, 25:19, 17:25, 25:19, 15:4) võiduga Rae Spordikool/VIASTONi üle hooaja kokkuvõttes viienda koha. Salme Adeele Hollas panustas võitu 15, Haide Haring 12, Margot Saharov ja Aigi Jukk 11 ning Hanna-Liisa Ilves 10 punkti. Koduvõistkonna ridades tõusis resultatiivseimaks 20 punkti kogunud Merili Kõrvel. Kohtumise parimat kasutegurit +12 näidanud Anette Arak assisteeris 19 ja Maria Säästla 15 punktiga.