Rae Spordikool/VIASTON tõusis Tartu Ülikool/Bigbanki kõrvale

Naiste Meistriliiga põhiturniir jätkus Pärnus toimunud mänguga, milles läksid vastamisi Pärnu Spordikool ja Rae Spordikool/VIASTON. Favoriit Rae ennast üllatada ei lubanud.

Avageimis jagus pinget kuni 18:18 viigiseisuni, misjärel läksid külalised 21:18 juhtima ja võitsid geimi tulemusega 25:22. Teises geimis kogus Pärnu esindus 17 ja kolmandas 18 punkti, leppides seega 0:3 (22:25, 17:25, 18:25) kaotusega. Merili Kõrvel tõi võitjatele 12 ja Maria Säästla 10 ning Reelika Raap kaotajatele 9 punkti.

Mõlemad võistkonnad kogusid blokis viis punkti, servil jäi kolme punktiga (8-5) peale Rae Spordikool/VIASTON. Samuti olid võitjad edukamad rünnakul, lahendades punktiks 34% rünnakutest. Kaotajate rünnakuefektiivsus oli 24%.

Kahe kaotuse kõrvale kaheksanda võidu teeninud Rae Spordikool/VIASTON hoiab 25 punktiga kolmandat kohta, 25 punkti on koos ka teisel kohal paikneval Tartu Ülikool/Bigbankil. Kuue punktiga jätkav Pärnu Spordikool on kaheksas. 20. detsembril kell 18 mängivad Võru spordihallis ainsana punktita püsiv BARRUS/Võru VK ja Tartu Ülikool/Bigbank.