Naiste Meistriliigas läksid täna vastamisi tabeli alumisse poolde kuuluvad Rae Spordikool/VIASTON ja Viljandi Metall, kes selgitasid võitja nelja geimiga.

Tasavägiseks kujunenud avageimis jõudis võõrsil mänginud Viljandi Metall 21:21 viigiseisult 24:21 eduseisu ehk kolme geimpallini. Kolm järgmist punkti kuulusid omakorda võõrustajatele, kes tõid tabloole 24:24 viigiseisu. Seejärel oli külalistel kasutada veel kaks geimpalli, kuid Rae Spordikool/VIASTONil õnnestus need neutraliseerida ja jõuda 29:27 geimivõiduni.

Teises geimis spurtis koduvõistkond 4:0 ette ja võttis kindla 25:15 geimivõidu. Kolme geimiga kohtumine siiski ei piirdunud, kui viljandlannad vähendasid kolmanda geimi 25:19 võiduga kaotusseisu minimaalseks. Neljandas geimis oli taaskord edukam Rae Spordikool/VIASTON, kes saavutas 25:18 paremusega 3:1 (29:27, 25:15, 19:25, 25:18) mänguvõidu.

Koduvõistkonna mänguvankrit vedanud Hanna Pajula realiseeris 19 tõstet ja lõpetas kohtumise üleplatsimängijana 22 punktiga. Mängu parim oli ka Pajula kasutegur +15. Maria Säästla lisas võitu 14 ja Merili Kõrvel 11 punkti. Kelly Metsamärt tõi külalistele 18 ja Hanna Liise Nälk 12 punkti.

Rünnakul avaldus Rae Spordikool/VIASTONi paremus numbrites 40%-35%, blokipunktides 12-6 ja pallinguässades 13-8. Pallingu vastuvõtul oli omakorda kindlam Viljandi Metall, näidates 43-protsendilist täpsust. Võitjate vastuvõtt oli 32%. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Tegemist oli Rae Spordikool/VIASTONi ja Viljandi Metalli tänavuse hooaja kolmanda omavahelise kohtumisega, kui lisaks tänasele mängiti kahel korral Eesti karikavõistluste veerandfinaalseerias, kus Rae Spordikool/VIASTON võttis 3:2 ja 3:0 võidu.

Kolme kaotuse kõrvale teise võidu teeninud Rae Spordikool/VIASTON hoiab kuue punktiga viiendat kohta, kõik kolm vastasseisu kaotanud Viljandi Metall punktiarvet avanud ei ole.