Aadu Luukase karikavõistluste teine finalist on Tallinna Selver!

Aadu Luukase karikavõistluste teine finalist sai selgeks täna õhtul, kui tiitlikaitsja Tallinna Selver alistas poolfinaali kordusmängus 3:0 (25:17, 25:19, 25:20) TalTechi. Avamängu oli Selver võitnud 3:2.

Finaalis ootab Selverit ees Tartu Bigbank, kes lülitas konkurentsist Pärnu Võrkpalliklubi. Samad meeskonnad olid finaalis vastamisi ka eelmisel aastal.

Peatreenerina esimest korda finaali jõudnud Andres Toobali juhendatav Selver võitis kaks esimest geimi veenvalt. Kolmandas geimis läks mäng tasavägisemaks, kuid siis lõi Selveri liider Oliver Orav võimsa serviseeria ning andis oma meeskonnale turvalisema edu ja lõpuks võideti ka kolmas geim.

Võitjate resultatiivseimad olid võrdselt 14 punktiga Orav ja Timo Lõhmus (+7 ja +10), Marx Aru panustas 11 (+4) ja Denis Losnikov 8 punkti (+5). TalTechi ridades jõudis ainsana kahekohalise punktiarvuni Matej Šmidl, kes tõi 11 punkti (-1), Rasmus Meius lisas 6 silma (-5).

Selver oli vastasest üle kõiges, blokk võideti 10 vs 1 ja servil löödi 7 ässa (neist 5 läks Orava nimele) vastase 1 vastu. Selveri vastuvõtt oli 48% ja ka rünnak 48%, TalTechi samad näitajad olid vastavalt 36% ja 42%.

Timo Lõhmus ütles mängujärgses intervjuus Postimehele, et edu võti oli emotsionaalne tegutsemine. “Super kutid! Trennis ja samamoodi viimased kolm mängu, emotsioon on super ja siit ainult edasi. See, kuidas kutid suudavad väljakul olla ja me naudime seda, mida me teeme, see on lahe,” sõnas Lõhmus.

Finaalile mõeldes lisas diagonaalründaja: “Peaasi, et kutid hoiavad oma jalad maas, et sellest 3:2 võidust, mis me nende üle hiljuti saime nii-öelda ära ei tõustaks. Seal algab kõik nullist ja vaatame, kuidas keegi oma mängu käima saab ja see otsustab.”

Karikafinaal nii naistele kui meestele toimub 22. detsembril Tartu Ülikooli spordihoones. Naiste mäng algab kell 16.00 ja meeste mäng kell 19.00.