Mängu kogu raha eest! Selver/TalTech alistas kuldses geimis Võru Barruse ja mängib Aadu luukase karikavõistluste finaalis!

Täna selgus Aadu Luukase karikavõistluste teine finalist, kui poolfinaali avavaatuse kaotanud Selver/TalTech alistas kordusmängus Võru Barrus Võrkpalliklubi 3:1 (25/22 25/19 20/25 25/19) ning oli seejärel kuldses geimis parem 20:18.

16. detsembril Pärnus toimuvas karikafinaalis kohtuvad seega eelmise aasta finalistid Tartu Bigbank ja Selver/TalTech.

Et Selver suutis tänase mängu võita 3:1, siis jäi kõik kuldse geimi otsustada. Seal sai paremini minema kodusaali eelist kasutanud pealinna klubi, minnes ette 6:3. Võru jäi tagaajajaks, kuni servijoone taha läinud Oliver Lankei head pallingud Lõuna-Eesti meeskonna punkti kaugusele tõid – 10:9. Viigini jõuti Renato Santose ässa järel seisul 14:14 ning edasi rullus lahti tõeline triller, kus matšpallid olid kasutada mõlemal meeskonnal. Lõpuks otsustasid mängu saatuse Keith Puparti kaks järjestikust punkti, mis andsid Selver/TalTechile 20:18 geimivõidu.

Avakohtumises pidi Tallinna klubi hakkama saama ilma ühe põhimehe Tristan Täheta, kes täna kerkis aga võitjate resultatiivseimaks, tuues 21 punkti (+9). Matthew Aubrey panustas 18 punkti (+14), Marx Aru 15 punkti (+7) ja Keith Pupart lisas 11 silma (+7).

Andres Toobali hoolealuste vastuvõtt oli 46%, rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokist saadi 9 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 22 pallingul.

Võru Barrus meeskonna edukaim oli Renato Santos 23 punktiga (+12), Kristo Kollo arvele jäi 15 punkti (+7) ja Robin Kahu ning Shonari Hebpurn panustasid kumbki 12 punktiga (+1 ja +7).

Võru vastuvõtt oli 45%, rünnak 42%, blokiga saadi 8 ja serviga 5 punkti (23 viga).