Finaalseeria algas Tartu Bigbanki jõudemonstratsiooniga

Täna tehti Tartu Ülikooli spordihoones algust meeste Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, kui tiitlikaitsja Tartu Bigbank võõrustas Pärnu Võrkpalliklubi. Avakohtumises võttis kindla 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) võidu Tartu meeskond.

Nelja võiduni peetava seeria järgmine mäng peetakse kolmapäeval kell 19.00 Pärnus.

STATISTIKAT: Tartu edukaimad olid rünnakul Martti Juhkami ja Albert Hurt (+8 ja +8), 12 punkti (+8) lisas Valentin Kordas. Pärnul jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Gabriel Cavalcante, kes tõi 10 punkti (+4), 8 silma (+6) lisas Bohdan Mazenko.

Vastuvõtt oli Tartul 64% Pärnul 58%, rünnak Tartule 51% vs 38%, blokis oli Tartu parem 10 vs 3 ning servil 5 vs 1.

Pärnu mängija Silver Maar tõdes, et meeskond tegutses emotsioonitult, kuigi edukast poolfinaalseeriast lahkuti väga heade tunnetega. “See ongi imelik, et emotisoon oli ju TalTechi mängudes, nüüd äkitselt on see ära kadunud. Ma ei tea, mis meestega on juhtunud. See oli kindlasti üks põhipunkt täna, kus me oleks pidanud juurde panema,” sõnas Maar.

Vaata Silver Maari pikemat intervjuud:

Bigbanki peatreener Alar Rikberg rääkis, et suuri etteheiteid tal oma meestele täna pole ja usub, et Pärnul on siiski veel üht-teist varuks. “Teatud hetkedel teatud mängijad – ja ma arvan, et nad saavad ise aru, kes – ei teinud võib-olla oma parimat mängu või mingitel hetkedel kõige paremaid otsuseid, aga õnneks oli seda sisu ja tihedust kogu meeskonnas nii palju, et nendel hetkedel teised mehed tulid ja aitasid välja. Ja üldiselt oli kogu mäng ilusasti kontrolli all,” kommenteeris peatreener.

Ta loodab, et seerias tulebki neli ühepoolset mängu. “Mina loodan küll nii. Meie igapäevase tegevuse eesmärk on, et me mängime head ja kvaliteetset võrkpalli ja täna see meil õnnestus. Aga teades Avo Keelt, siis käike, mida välja käia, on tal omajagu. Mina sain täna väga rahulikult laveerida ja ei pidanud siin nuputama hakkama. Aga seerias tuleb hetki, kus ka meil võib tulla nõrkusi ja kindlasti on Pärnu võimeline seda ära kasutama,” lisas Rikberg.

Vaata Alar Rikbergi pikka intervjuud:

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Kevin Soo, Mart Naaber, libero Rait Rikberg.

Pärnu algkoosseis: Jo Mauricio da Silva Neto, Markus Uuskari, Gabriel Cavalcante, Boris Žukov, Bohdan Mazenko, Toms Švans, libero Silver Maar.

Naabri võrgu pealt maha löödud pall andis mängu avageimis Tartule 7:3 edu, Juhkami kasvatas vahe 8:3-le. Pärnul sekkus 12:6 seisul Žukovi asemel Ivory Õuekallas. Kätte võideldud edu suutis kodumeeskond kindlalt hoida ja nii võitis Bigbank avavaatuse tulemusega 25:17. Tartu vastuvõtt ja rünnak avageimis koguni 75% ja 63%, Pärnu samad näitajad 59% ja 43%.

Teise geimi alguses tulid algkoosseisud platsile tagasi. Seegi geim pöördus alguses pigem Tartu poole, kui blokiga võeti kinni Žukov (6:3) ja Avo Keel võttis mõtlemisaja. Edu püsis, kuni Pärnu blokipunkt vahe minimaalseks tegi – 10:9, Tartu vahetas Kert Toobali asemele platsile Ronald Järve. Viigini jõudis Pärnu seisul 11:11 Tartu autirünnaku järel, ent Tartu käristas õige pea vahe Juhkami serviässast neljapunktiliseks 17:13. Toobal tuli tagasi geimi keskel, Pärnu vahetas sidemängijat geimi lõpusas, kui Richard Voogel asendas Jo Mauruciot. Hurda rünnak tõi tabloole seisu 21:16 ning teise vaatuse võitis Bigbank samuti üsna veenvalt – 25:17.

Kolmas vaatus kulges eelmistega sama rada – Kordase pommlöök andis Tartule 8:5 edu ja kuigi Pärnu tuli veel punkti kaugusele, siis geimi keskel kasvatas tiitlikaitsja eduseisu 14:9-le ja tagasi enam ei vaadanud. Geim Tartule 25:19 ja kogu mäng 3:0.