Avo Keel valiti Läti aasta parimaks saalivõrkpalli treeneriks

Läti rahvuskoondise eestlasest peatreener Avo Keel valiti Lätis aasta parimaks saalivõrkpalli treeneriks. 

Keele juhendamisel jõudis Läti koondis sel suvel pika vaheaja järel Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile, mistõttu on tunnustus auga välja teenitud.

Viimati mängisid lätlased finaalturniiril 1995. aastal, mil saadi 12 meeskonna konkurentsis 11. koht. Keel jõudis ühtlasi erakordse tähiseni, sest on finaalturniirile viinud kahe erineva riigi koondised, Eesti meeskond mängis EMil tema juhendamisel kahel korral – aastatel 2009 ja 2011.

“Kevadel lõi koroonviirus kõik kaardid segamini, seetõttu oli Läti meeskonnale hea, et saime terve suve töötada. Keegi ei haigestunud ning Läti võrkpalliföderatsioon tegi septembris peetud valikturniiri toimumise nimel head tööd,” sõnas Keel Läti alaliidul vahendusel. Läti alagrupp oli nimelt ainus, kus kvalifikatsioonimängud peeti, kõik ülejäänud alagrupiturniirid peetakse uuel aastal.

„Nii suutsime oma unistuse realiseerida, mille nimel olime kõvasti vaeva näinud. Ja mängijad said oma tööga teenitud tulemuse,” lisas Keel.

Läti rannavõrkpalli aasta treeneriks valiti Rihards Finsters. Aaasta meesvõrkpalluriks valiti Keele käe all Pärnu Võrkpalliklubis mängiv Atvars Ozolins ja naisvõrkpalluriks Marta Kamelija.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: