Maratongeimi võitnud Tallinna Ülikool/Kikas asus poolfinaalseerias eduseisu

Tallinna Ülikool/Kikas alustas kahe võiduni peetavat naiste Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat edukalt, kui avavaatuses mängiti üle Viljandi Metall. Uuesti kohtutakse laupäeval Viljandis.

Kuigi Tallinna esindus teenis põhiturniiril esimese ja Viljandi naiskond viienda koha, kujunes tänane mäng oodatult põnevaks, kui neljast geimist kolm lõppesid minimaalse vahega. Esimeses geimis kogus võõrsil mänginud Viljandi 23 ja teises 19 punkti. Kolmandas geimis olid omakorda paremad külalised, vähendades 26:24 paremusega kaotusseisu minimaalseks. Maratongeimiks kujunenud neljandas geimis oli viljandlannadel 24:22 eduseisus kasutada kaks ja hiljem veel kaks geimpalli, kuid kodupubliku rõõmuks kohtumine viiendasse geimi ei läinud – viienda geimpalli ära kasutanud Tallinna Ülikool/Kikas saavutas 31:29 paremusega 3:1 (25:23, 25:19, 24:26, 31:29) mänguvõidu.

Rünnakul head 49-protsendilist efektiivsust (37-st 18) näidanud Raili Hunt tõi võitjatele 21 (+12), Kätriin Põld 18 (+13), Maren Mõrd 16 ja Merilin Paalo 10 punkti. 22 rünnakut realiseerinud Kertu Laak lisas viljandlannade kontosse ka kolm bloki- ja kaks pallingupunkti, tõustes 27 punktiga üleplatsimängijaks. Laagi kasutegur oli mängu parim +17. Merilin Salben assisteeris 17 punktiga.

Võitjad olid paremad nii pallingu vastuvõtul (43%-42%), rünnakul (41%-35%) kui bokipunktide arvestuses (8-4). Servil kogusid mõlemad naiskonnad kuus punkti, eksimusi kogunes seejuures Tallinna naiskonnal 15 ja Viljandi võistkonnal 8.

Seeria teine mäng on kavas 19. märtsil kell 13 Viljandi Kesklinna koolis, vajadusel kolmas kohtumine toimub 20. märtsil kell 18 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Neljapäeval kell 19 avavad Tartus poolfinaalseeria kohalik Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis, mängu otseülekanne on nähtav SIIN.