Famila/Võru Võrkpalliklubi tõusis olulise võiduga neljandaks

Naiste Meistriliigas muutus heitlus poolfinaalkohtade eest veelgi põnevamaks, kui olulise võidu teenis Famila/Võru Võrkpalliklubi. Edukas oli ka TalTech/Tradehouse.

Poolfinaalkoha konkurentsis püsimiseks tänasest mängust võitu vajanud Võru esindus kohtus võõrsil Tallinna Ülikooliga, kes enne tänast paiknes võrulannade ees neljandal kohal. Koduväljakul mänginud Tallinna võistkond geimivõiduni ei jõudnud, leppides 0:3 (-23, -10, -19) kaotusega. Eliise Hollas tõi võitjatele 12 ja Mari-Liis Graumann 11 punkti, Ave Kuusk ja Maret Kuuse kogusid võõrustajate poolel 15 punkti.

Põhiturniiril enda viimase mängu pidanud TalTech kohtus kodusaalis Audentese SG/Noortekoondisega, kellele põhiturniiri esimeses ringis 1:3 alla jäädi. Sarnselt karikafinaalile TalTech vastasele geimi ei loovutanud, teenides 3:0 (14, 18, 11) võidu. Nette Peit panustas võitu 13 ja Kadi Kullerkann 10 (+10) punkti. Kätriin Põld ja Maren Mõrd lõpetasid mängu külaliste ridades 8 punktiga. TalTech lõi koguni 14 ässa ja realiseeris rünnakuid 55-protsendiliselt, kaotajate samad näitajad olid 9 ja 36%.

Kuuest mängust kaks võitnud Famila/Võru Võrkpalliklubi tõusis turniiritabelis neljandaks, olles kogunud viis punkti. Ühe võidu kõrvale neljanda kaotuse saanud ja neli punkti noppinud Tallinna Ülikool langes viiendaks. Audentese SG/Noortekoondis jäktab kolmandana, põhiturniiri esikoha võtnud TalTech kogus seitse võitu ja 21 punkti.

Laupäeval kell 14 võõrustab Võru naiskond Audentese SG/Noortekoondist. Pühapäeval sõidab Tartu Ülikool/Bigbank külla Tallinna Ülikoolile, kellega mängitakse kell 18.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.