Võrkpalli Meistrite liiga võitja teenib pool miljonit

Euroopa võrkpalliliit CEV avalikustas 2021. aasta võrkpalli Meistrite liiga auhinnarahad. Euroopa kõige tugevama karikasarja võitja teenib 500.000 eurot, meeste ja naiste turniiri võitjate preemia on võrdse suurusega.

Kokku jagab CEV sel aastal Meistrite liigas auhinnarahadeks rekordilised 4,8 miljonit eurot.

Meistrite liiga 2020-21 hooaeg algas septembris eelringidega, novembris alustati alagrupiturniire, mis loodetakse lõpetada veebruaris. Veerandfinaalid on planeeritud veebruari lõppu, finalistid selguvad plaani järgi märtsis. Superfinaalid, kus samal ajal ja samas kohas selgitatakse nii naiste kui meeste võitja, toimub 1. mail. Superfinaalide toimumispaik on hetkel veel lahtine.

Sel aastal teenivad võitja naiskond ja meeskond kumbki 500.000 eurot auhinnaraha. Finaalis kaotaja osaks jääb 250.000, poolfinaalide kaotajad teenivad igaüks 125.000 eurot. CEV hindab väga kõrgelt soolist võrdõiguslikkust ja seetõttu on naiste ja meeste auhinnarahad võrdsed.

Valitsevad meistrid on mõlemad Itaalia klubid. Meeste karika võitis 2019. aastal Cucine Lube Civitanova ja naiste turniiri Igor Gorgonzola Novara.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: