Vaheringis tulevad sel nädalal väljakule kõik Eesti klubid

Sel nädalal peetakse Eesti meistrivõistluste vahegrupis kolm kohtumist ja väljakule tulevad kõik viis Eesti klubi. Publikut saali ei lubata, kõik mängud on otsepildis nähtavad Postimehe vahendusel.

Nädala avamängus lähevad kolmapäeval kell 19.00 vastamisi Selver Tallinn ja Pärnu Võrkpalliklubi. Laupäeval kell 17.00 kohtuvad Bigbank Tartu ja Saaremaa Võrkpalliklubi ning pühapäeval kell 17.00 Pärnu VK ja TalTech.

Ainsanaastub sel nädalal kahel korral väljakule Pärnu. Peatreener Avo Keele sõnul on meeskond korralikus seisus. “Viimases mängus Amberi vastu meil raskusi polnud, aga eks tegu oli ka nõrgema vastasega kui seda on Selver või TalTech. Usun, et oleme siiski paremas olukorras kui aastavahetuse paiku ja veidi pärast seda,” ütleb Keel.

“Selveril on kvaliteeti palju ja isegi kui neil kõhuviiruse tõttu mõni mees kõrvale peaks jääma, on pink pikk. Kui nurkadest ongi üks puudu, siis nemad kvaliteedis ei kaota, sest on kolm kvaliteetset nurgaründajat,” sõnab Keel Kristo Kollo, Oliver Orava ja Andrus Raadiku kohta. “Ka meist pole see viirus päris mööda läinud, aga see on kuuldavasti selline paari päeva põdemise teema, seega midagi väga hulli vast pole.”

Vahegrupis viimaseks jäänud võistkond langeb konkurentsist ja saab Eesti meistrivõistlustel viienda koha. “TalTechi mäng võibki kujuneda ellujäämismänguks,” viitab Keel pühapäevasele matšile. Pärnu ootab ka ühe nurgaründaja näol täiendust Venemaalt. “Kui läheb hästi, on ta juba TalTechi mänguks olemas, kui ei, siis jõuab Eestisse järgmisel nädalal,” kommenteeris peatreener Aleksandr Popletejevi tulekut.

10.02 kell 19.00 Selver Tallinn vs Pärnu VK, vaata LIVE-SKOORI

13.02 kell 17.00 Bigbank Tartu vs Saaremaa VK, vaata LIVE-SKOORI

14.02 kell 17.00 Pärnu VK – TalTech, vaata LIVE-SKOORI

Vaata vahegrupi ajakava ja tulemusi.

Vaheringis mängivad kõik klubid omavahel ühe ringi. Eesti võistkonnad saavad pärast põhiturniiri lõppu vahegruppi kaasa stardipunktid 5 p.-1 p. (põhiturniiri 1. asetus 5 punkti, 2. asetus 4 punkti, jne.). Vahegrupi lõplik paremusjärjestus (stardipunktid + mängudelt saadud punktid) paneb paika poolfinaalide paarid, 1. koht vs 4. koht ja 2. koht vs 3. koht. Vahegrupis viimaseks jäänud võistkond langeb edaspidistest võistlustest välja ja saavutab EMV raames viienda koha.

Vaheringi asetused pandi paika järgmiselt: kaks alumist ehk Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech (vastavalt nende positsioonile hetkel turniiritabelis) enam esikolmikusse tõusta ei oleks saanud, seega nende kohtadeks jäid 4. ja 5. Esikolmik loositi, sest nii Saaremaa Võrkpalliklubil, Bigbank Tartu kui Selver Tallinnal on võimalus tõusta esimeseks. Loosiga sai 1. asetuse Bigbank Tartu, 2. asetuse Saaremaa VK ja 3. Selver.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: