Eesti pidi vaatamata täismaja pealtvaatajate toetusele tunnistama Saksamaa paremust

Eesti läks kolmandas EM-finaalturniiri alagrupikohtumises vastamisi ühe favoriidi Saksamaaga ning pidi Saku Suurhalli kogunenud täismaja publiku marulisele kaasaelamisele vaatamata tunnistama vastase 3:0 (25:19, 25:16, 25:21) paremust.

Eesti alustas taas nii, et korraga olid platsil mõlemad diagonaalründajad Oliver Venno ja Renee Teppan ning Venno tegutses nurgaründaja kohal. Lisaks kuulusid algkoosseisu Robert Viiber, Kristo Kollo, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Silver Maar.

Tasavägise avageimi keeras lõpuks 25:19 enda kasuks Saksamaa, Eesti oli hädas vastuvõtuga (29%). Teine vaatus oli täielikult Saksamaa kontrolli all (25:16) ning kolmandas geimis olid sakslased pärast tasavägist võitlust otsustavatel momentidel samuti paremad.

Nüüd on Eestil üks puhkepäev ja 7. septembril kell 20.00 minnakse vastamisi Horvaatiaga, kes täna kohtus päeva teises mängus Prantsusmaaga ning sai 0:3 kaotuse.

Eesti on hetkel ühe võidu ja kahe kaotusega (2 punkti) D-alagrupis neljas. Saksamaal ja Prantsusmaal on mõlemal kaks võitu ja 6 punkti, Lätil kolmandana üks võit ja 4 punkti, Horvaatial punkt ja Slovakkial punktiarve avamata.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

STATISTIKAT: Teppan kerkis täna 15 punktiga (+11) Eesti resultatiivseimaks, Venno arvele kogunes 12 punkti (+6) ja 5 silma (+4) panustas Andri Aganits. Eesti meeskonna vastuvõtt oli 37%, vastuvõtt 38%, blokiga teeniti 6 (neist 4 pani Teppan) ja serviga 5 punkti (7 viga).

Saksamaa edukaim oli Georg Grozer 17 punktiga (+13). Sakslaste vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 53-protsendiliselt, blokiga saadi 7 punkti ja servil löödi 8 ässa ning eksiti 10 pallingul.

Renee Teppan kinnitas, et järgmises mängus minnakse Horvaatia vastu endast kõike andma, sest edasipääs on meeskonna kindel eesmärk. “Vastased olid hästi valmis ja me ise ka, geimide algused kõik olid okeid meie poolt. Lihtsalt kuskil 10 punkti kandis tekkisid mõõnad, mis mingil levelil karistatakse ära ja täpselt siuke asi täna juhtus – respekt vastasele, nad algusest lõpuni hoidsid gaasi peal ja tasuta midagi ei andnud,” kommenteeris diagonaalründaja mängu.

“Mast maas kellelgi ei ole, meie eesmärk on alagrupist edasi saada ja päeva lõpuks ei ole vahet, mitmendana me sealt edasi saame. Ülehomme (Hotvaatia vastu-toim) täispangale, ega siin muuda olla ei saagi.”

Vaata pikemast intervjuust, mida rääkis Teppan Horvaatia kohta ja Vennoga koos mängimisest.

Vaata Renee Teppani pikka intervjuud:

Peatreener Cédric Énard ütles, et 0:3 tulemus talle ei meeldi,ent midagi katastroofilist täna polnud. “Kokkuvõttes polnud mäng liiga halb, muidu oleksin seda meestele öelnud. Täna polnud katastroof, ent olime siiski raskustes, Saksamaa on aga tippmeeskond ja see on loogiline. Heameelt teeb, et mulle tundub, et kiirelt pärast mängu lõppu hakkasid mehed keskenduma juba järgmisele mängule ja mingit taganutmist ei ole,” sõnas juhendaja.

“Horvaatia on ülitähtis mäng ja peame olema valmis endast tõesti kõik andma, et hiljem poleks midagi kahetseda. Mõnel mehel on kindlasti väike väsimus peal, ent nüüd on üks puhkepäev vahel ja oleme ka trennidega turniiri ajal rahulikult võtnud. Aga selge on, et motivatsioon on kõigil nii laes, et väsimusest ollakse üle,” lisas ta.

Esimese geimi algus oli pinevalt tasavägine. Kahest punktist suuremat vahet ei suutnud sisse mängida kumbki meeskond, kuni Teppani punkt meile 13:10 edu andis. Edasi omas kodumeeskond kahe-kolmepunktilist eduseisu, kuni sakslaste liider Georg Grozer viigistas seisu 15:15. Geimi keskel sekkus Venno asemele Stefan Kaibald, hilejm tehti tagasivahetus. Kuni geimi lõpus pääses Saksamaa Kaliberda serviässast 20:17 juhtima ja Cedric Enard võttis mõtlemisaja. Kasu sellest polnud ja geim Saksamaale 25:19.

Samas taktis algas teine vaatus, kui 9:9 viigiseisult pääsesid sakslased juhtima 12:9 ja geimi keskel kärises vahe juba 15:10-le. Geimi kesle vahetas Renet Vanker puhkama Viiberi ja Albert Hurt Kollo. Seda geimi Eestil samuti päästa ei õnnestunud, tulemuseks 25:16.

Kolmandas geimis jätkasid Eesti poolelt Vanker, Teppan, Venno, Hurt, Aganits, Tammemaa ja Maar ning Rikberg. Aganitsa serviäss viis eestlased juhtima 6:4 ja väikest edu suudeti hoida kuni Saksamaa tabloole 8:8 seisu manas. Venno asemel sekkus vahepeal taas Kaibald, hiljem Venno naasis. Teppani pommlöök andis taas kodumeeskonnale väikese (15:13) edu, mis kohe sulas. Viiber vahetati vahepeal tagasi Vankeri asemele. Venno blokk vähends vahe 21:23-le, ent geimi lõpp kuulus taas sakslastele – Grozer lõpetas geimi 25:21 ja mängu 3:0.