U19 koondis võitleb koha eest EM-finaalturniiril Hollandi, Hispaania ja Slovakkiaga

Sel nädalal alustab jahti kohale Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Eesti U19 vanuseklassi neidude koondis. 

Valiksarja kolmas ring toimub 1.-3. juulil Hollandis, kus mängitakse Hollandi, Slovakkia ja Hispaaniaga.

Kokku on kaks alagruppi ja kummastki alagrupist pääseb finaalturniirile vaid võitja.

Mitmed koondise mängijad said suve esimeses pooles hea karastuse Eesti naiste koondises – Häli Vahula, Janelle Leenurm, Kadri Kangro, Nora Lember ja Sonja Siimson. U19 koondis pidas ettevalmistuse raames ka kaks kontrollmängu Soome eakaaslastega.

Koondise peatreener Anatoli Kuprijanovitš jäi ettevalmistusega rahule. “Esimesed viis päeva oli palju musta tööd, sinna sisse jäid ka kontrollmängud Soomega. Seal ei olnud meie mängupilt hea, aga meie ettevalmistus oligi sellises faasis, kus käsil oli ÜKE-tsükkel ja alles liikusime tipu suunas. Soome vastupidiselt oli oma ettevalmistuse lõpuosas ja juba heas mängulises vormis. Mängijate seisund laagri alguses oli väga erinev, osa oli naiste koondises, osa polnud tükk aega mänginud. Aga hetkel oleme seal, kus vaja ja oleme enam-vähem samal tasemel, Hea meel on näha, et Audentese süsteemi ja koondiste vahel on tekkinud loogiline koostöö,” ütles juhendaja.

Vastaste kohta sõnas Kuprijanovitš, et favoriidikoorem lasub Hollandi õlul. “Hollandi ja Slovakkia kohta on meil piisavalt materjali, oleme kõik läbi töötanud ja ka mängijatele on esimene info antud. Holland on pikk ja võimas, keskmine pikkus 1.84m, Slovakkia on meile sarnane naiskond, mängib kiiret ja tehnilist mängu. Hispaania kohta on vähe infot, aga et nad jätsid eelmises ringis seljataha Belgia, siis kerge vastasega kindlasti tegu pole,” kommenteeris peatreener, kes tunneb heameelt, et naiskond saab turniiri näol veel mitu tugevatasemelist kohtumist. “Lähme nautima seda võimalust, mille me eelmises ringis endale välja võitlemise, võimalust mängida veel. Uhked peame olema ka selle üle, et oleme juba jätnud seljataha sellised riigid nagu Bulgaaria ja Belgia.”

Kuprijanovitš tõdes, et naiste koondise karastunud mängijad on sellevõrra kindlasti enesekindlamad. “Need on kahtlemata hindamatud kogemused, mis nad sealt saanud on. Nüüd tuleb neil ümber lülituda noortekoondise taktikasse, aga usun, et nad saavad sellega hakkama.”

Eesti koondise mängud turniiril:

1. juuli kell 17.00 Eesti – Holland

2. juuli kell 20.00 Eesti – Slovakkia

3. juuli kell 20.00 Hispaania – Eesti

Vaata kogu ajakava ja tulemusi. 

Eesti koondise koosseis kolmandas ringis: Häli Vahula, Anni Sankmann, Nora Lember, Carmel Vares, Sonja Siimson, Salme Adeele Hollas, Karlotta Kattai, Mirjam Kurik, Elina Lebedeva, Berit Hiie, Janelle Leenurm, Kadri Kangro.

Koondise peatreener on Anatoli Kuprijanovitš, abitreenerid Kaisa Kirikal ja Andrei Ojamets, füsioterapeut Brit Marleen Õismaa, mänedžer Laura Milk.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: