U18 noormehed alustavad EEVZA meistrivõistlusi kõrgete eesmärkidega

Sel nädalal mängib Eesti noormeeste U18 vanuseklassi koondis Gruusias Telavis toimuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel.

Eesti kohtub 5. detsembril algaval turniiril Läti, Aserbaidžaani, Gruusia, Poola ja Ukraina eakaaslastega. EEVZA meistrivõistlused on ühtlasi Euroopa meistrivõistluste valiksarja esimeseks ringiks. Kõik meeskonnad mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab otse koha 2024. aasta U18 EM-finaalturniirile. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.

Peatreener Tauno Lipp ütleb, et koondis enne turniiri küll väga palju koos treenida ei saanud, ent sama koosseis on varasemalt pikalt koos mänginud ja ses osas suuri muresid pole. “Koosseis on suuresti sama nagu suvel EMil, seega kokkumängu osas peaks kõik hästi olema. Saime kolm päeva koos treenida eelmise nädala lõpus ja nüüd enne minekut ka kaks päeva. Vaatepilt on trennides okei, on neid, kes on vahepealse ajaga rohkem edasi läinud ja neid, kes veidi vähem. Sellises vanuses toimub areng enamasti väga kiiresti ja seda on hea meel näha. Mitmed poisid on asunud Audentesesse õppima ja nende treeningute kvaliteet on tõusnud,” on Lipp optimistlik.

Kindlasti tahab Lipp turniiril teha sama hea tulemuse nagu möödunud aastal. “Vastaste osas saab öelda niipalju, et Aserbaidžaani ja Gruusiat peaks kindlasti edestama. Lätlased on kindlasti suure sammu edasi teinud, sest koondis mängib klubihooajal koos esiliigas. Ukraina ja Poola on kindlasti tugevad ja võimsad nagu alati, aga oleme ukrainlastega mänginud ja midagi võimatut ei ole sealgi. Meie eesmärk on korrata eelmise aasta tulemust ehk vähemalt kolmandat kohta ja ka nii-öelda suurtele hambaid näidata. Tähtis on võimalikult kõrgel kohal lõpetada, et saada järgmises ringis parem asetus,” lisas peatreener.

Koondise koosseis: Joosep Kurik, Regan Rohumets, Andreas Voit, Mattias Püvi, Carl Kreek, Hendrik Hollas, Jesper Neuhaus, Patrick Saimre, Aleks Antsi, Joonah Marten Üprus, Georg Kutser, Ruudi Türkson, Kristjan Lehiste, Andres Jefanov.

Peatreener Tauno Lipp, abitreener Karlo Remy Kallend, statistik Reijo Mälton, füsioterapeut Annabel Kutman.

Eesti koondise mängud (Eesti aeg):

5. detsember kell 10.00 Läti – Eesti

6. detsember kell 16.00 Eesti – Gruusia

7. detsember kell 13.00 Ukraina – Eesti

8. detsember kell 10.00 Aserbaidžaan – Eesti

9. detsember kell 10.00 Eesti – Poola

Vaata ajakava ja tulemusi. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: