U18 Eesti karikavõistlused pakkusid mängulusti 45 tütarlaste ja 22 poeglaste võistkonnale

Eelmisel nädalavahetusel toimunud U18 vanuseklassi Eesti karikavõistlustel osales kokku 45 tütarlaste ja 22 poeglaste võistkonda.

Esimesed finaalturniirid toimusid Tallinnas, kus peoperemeeste Selver Tallinna triumfi kroonisid esikohad nii tütarlaste kui ka poeglaste arvestuses (tütarlaste uudis on leitav SIIN ja poeglaste uudis SIIN). Kõikide finaalturniiride paremusjärjestusi saab näha siin.

Sten Esna: medalikolmiku edu alus oli mängimine Meistriliigas

Selver Tallinna Eesti karikavõitjaks lootsinud Sten Esna on kaks aastat U18 võistlustest eemal olnud ja oskab seetõttu vahepealsel ajal tütarlaste võrkpalli taset analüüsida.

“Kui räägin enda vaatest, siis tänane Selver on oma kvaliteedilt parem kui nelja aasta tagune võistkond, kus mängisid näiteks Eva Liisa Kuivonen, Karolina Kibbermann ja Ave Kuusk. Samas olid nemad pikkuse ja eelduste poolest tänastest mängijatest paremad,” kõneleb Sten Esna.

Ambitsioonika treeneri sõnul torkas lõppenud turniiril silma, et järjest selgemalt eralduvad teistest naiste Meistriliigas kogemusi omandanud mängijad. “Nii Rae, Viljandi kui ka meie tüdrukute edu aluseks oli just see faktor,” sõnab ta ja toob välja ka esikolmiku mängu süsteemsuse. “Edu tagab just mänguplaanist kinni pidamine, teistel võistkondadel on seda juhuslikkust rohkem.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: