Tartu Bigbank tõi korraks mängu põnevust, ent pääses eurosarjas järgmisse ringi

Tartu Bigbank sai kodupubliku ees CEV Challenge Cupi 1/16-finaali korduskohtumises Slovakkia klubi Prešovi PU vastu 3:0 (25:23, 25:14, 25:23) võidu ning pääses järgmisse ringi.

Avamängus said Alar Rikbergi hooleaused kätte 2:0 edu, ent kaotasid lõpuks mängu 3:2. Nii vajati edasipääsuks kas 3:0 või 3:1 võitu, 3:2 võidu puhul tulnuks mängida kuldne geim.

Täna tegutses Tartu meeskond algusest kuni kolmanda geimi keskpaigani enesekindlalt, siis tekkis suurest eduseisust (22:14) suur mõõn, ent lõpp läks siiski hästi ja ligi 600 pealtvaatajat saavad järgmist euromängu ootama jääda. Järgmiseks vastaseks on Portugali klubi Fonte Bastardo, kes alistas soomlaste Akaa-Volley.

Tartu resultatiivseim oli täna 17 punktiga (+9) Matej Šmidl, 13 punkti (+9) lisas Timo Lõhmus ja 10 silma jäi nii Taavet Leppiku (+8) kui Mart Naabri arvele (+9). Tartlaste vastuvõtt oli 49%, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 7 (5 blokki pani Naaber) ja servilt 8 punkti (9 viga).

Prešovile tõi Ivo Mikovcik 11 punkti (+10). Slovakkia klubi vastuvõtt oli 48 ja rünnak 44%, blokiga saadi 5 ja servilt 2 punkti (eksiti 5 pallingul).

Peatreener Alar Rikberg sõnas kolmanda geimi käest antud eduseisu kohta järgmist: “Me arvasime võib-olla, et see mäng on tehtud, vastane enam eriti ei võidelnud ja oli justkui alla andnud. Ja hakkasime vastastele punkte andma ehk nagu kordus avamängu viiendast geimist ja kuidas me selle avamängu kaotasime. Nüüd oli õnneks natuke õnne, et see 3:0 ära tuli, aga kindlasti ei tohi selliselt seisult enam vastast mängu tagasi lubada, see mäng oleks pidanud 10 minutit varem ära lõppema.”

Alar Rikbergi pikem intervjuu:

Nurgaründaja Timo Lõhmus tunnistas, et pinevaks läinud kolmanda geimi lõpus oli tal tugev närv sees, ent ühtne tiimivaim aitas raskest olukorrast välja tulla. “Ütlen ausalt, et mul oli isiklikult väga suur närv sees. Kui teadsime, et oleme kaheksa punktiga ees ja olime juba sealt neli tagasi andnud, siis oli selline tunne, et oi jumal! Tundsin, et käed hakkasid värisema. Aga eks see on mulle ka esimene kogemus euroliigas. Aga väha lahe, et võitsime,” sõnas Lõhmus. “Mehed olid terve mängu emotsionaalselt nagu üks tiim, ma arvan, et see hooaeg on meil üks-kaks mängu olnud sellist, kus ongi ühtne tiim väljakul. Selles mõttes olen kuttide üle väga uhke.”

Timo Lõhmuse pikem intervjuu:

Mängu käik:

Tartu algkoosseis: Markkus Keel, Matej Šmidl, Timo Lõhmus, Taavet Leppik, Mart Naaber, Kevin Soo, libero Rait Rikberg.

Tartu alustas ka kordusmängu bravuurikalt, minnes Lõhmuse ja Soo bloki järel 6:0 juhtima. Soo õnnega pooleks maha jäänud rünnak ja selle järgnenud äss tegid seisuks 10:6, ent õige pea jõudsid slovakid 11:11 viigini ning Rikberg saatis Keele asemele mängu juhtima Ronald Järve. Ka järgmine punkt läks vastasele ja Rikberg võttis aja maha. Edasi mindi punkt-punktis, Lõhmuse serviäss andis kodumeeskonnale kahepuntilise edu (19:17), ent Leppiku eksimuse järel pääses Prešov omakorda ette 21:20, Keel tuli tagasi mängu. Geimpallini jõudis esimesena Bigbank – 24:23 ja geim võideti lõpuks Naabri punktist 25:23.

Teist geimi alustas taas Tartu algkoosseisus. Sedagi geimi alustati hästi, minnes Šmidli serviässa järel ette 9:4 ja varsti kärises vahe kaheksapunktiliseks (13:5), seda edu enam ei loovutatud ja teise geimi võitis Tartu kindlalt 25:14 ja nii lahutas edasipääsust vaid üks geim.

Kolmas vaatus algas eelmistele sarnaselt ning Naabri blokipunkt andis Tartule 8:5 edu. Šmidli rünnak seadis tabloole seisuks 13:9 ja geimi lõpus oli vahe juba 22:14. Ent Slovakkia klubi jõudis veel 23:19 seisuni ja Rikberg võttis mõtlemisaja. Ka järgmine punkt läks vastasele ja taas tuli platsile Järv. Šmidli ja Lõhmuse autirünnakute järel kahanes vahe vaid ühele punktile – 23:22. 23:23 viigiseisul eksis vastane servil ja matšpall Tartule seisul 24:23. Mängu lõpetas Šmidl – 25:23 ja kohtumine seega 3:0.