TalTech/Tradehouse tuli muinasjutulise lõpuga Eesti meistriks

Pühapäeval selgus naiste Eesti meistrivõistlustel kuldmedaliomanik, kui 2021. aasta järel tuli teistkordselt Eesti meistriks TalTech/Tradehouse, võites finaalseeria otsustavas viiendas mängus Tartu Ülikool/Bigbanki.

Mängu alustas paremini võõrsil mänginud Tartu naiskond, haarates 10:5 eduseisu. Seejärel tegid võõrustajad viiepunktilise vahespurdi, mis tõi tabloole 10:10 viiginumbrid. Geimi keskpaigas õnnestus tartlannadel 17:14 tulemusega juhtima pääseda, kuid otsustavatele punktidele mindi 20:20 viigiseisult. Geimi eriliseima punkti ja murrangu eest hoolitses Tartu naiskonna libero Kristi Nõlvak, kelle ülesöödetud pall maandus võrgu abiga koduvõistkonna väljakupoolel, mis andis tartlannadele 21:20 eduseisu. Positiivse emotsiooni saanud Emajõelinna võistkond saavutas Ingris Suvi teravate servide abil neli punkti ja seega 25:20 geimivõidu.

Teise geimi otsustavad sündmused toimusid TalTechi 8:7 eduseisus, misjärel loovutati külalistele kuus järjestikust punkti (8:13). Kuigi võõrustajatel õnnestus vahe kahepunktiliseks (17:19) mängida, kuulus geimivõit 25:20 tulemusega Tartu esindusele.

Kolmandas geimis spurtis TalTech kiirelt 8:2 ette, suurendas eduseisu 16:6-ni ja võttis 25:16 geimivõidu. Sarnane stsenaarium kordus ka neljandas geimis – koduvõistkond asus 8:3 ja 16:8 juhtima, viigistades 25:16 geimivõiduga mänguseisu.

Viienda geimi alguses hoidis initsiatiivi Tartu võistkond, kui 9:6 seisul jõuti tiitlist kuue punkti kaugusele. Õige pea särasid tablool 9:9 viiginumbrid ja seejärel kumbki võistkond enam rohkem kui ühe punktiga juhtima ei pääsenud. 13:13 seisul otsustasid geimi ja meistritiitli saatuse Milja Raitise kaks rünnakupunkti, mis andsid 2 tundi ja 11 minutit kestnud lahingu järel Eesti meistritiitli TalTech/Tradehouse`ile.

TalTech/Tradehouse’i peatreener Janis Sirelpuu jäi hooajaga rahule. “Sügisel oli teadmatust palju, aga hooaja kokkuvõttes jään tulemusega rahule. Sisuliselt pool hooaega olime ühe sidemängijaga, seega on tulemus magus,” rääkis juhendaja.

“Tartu oli täna parmeini häälestunud, muutsime pärast kaht geimikaotust asetust ja saime siis jälle asjad jooksma. Vastased väärisid üksteist ja väikesed nüansid otsustasid tasavägise seeria saatuse,” lisas Sirelpuu.

Tallinna esinduse võitu andsid suurima panuse Kätriin Põld ja Maren Mõrd, kes tõid 15 punkti. Põld näitas ka mängu parimat kasuteguri +11. Milja Raitis lisas võitjate aktivasse 12, Dzintra Lember 11 ja Eliisa Peit 10 punkti. Viis serviässa löönud Melissa Varlõgina arvele kogunes seitse punkti. Ingris Suvi tõi tartlannade resultatiivseimana 14, Liisbet Pill 12 ja Karlotta Kattai 11 punkti. Mängu statistika on nähtav siin ja kordus siin.

TalTech/Tradehouse`i jaoks oli Eesti meistrivõistluste kuldmedal tänavu teine autasu, kui esikoht võeti ka Eesti karikavõistlustel. Optibet Balti liigas jäi TalTech neljandaks. TalTech saavutas klubi ajaloo teise Eesti meistritiitli, esimene võideti 2021. aastal. Tartu naiskonna jaoks oli tegemist tänavuse hooaja ainsa medaliga.

Viljandi Metall saavutas tänavu pronksmedali. Barrus/Võru Võrkpalliklubi lõpetas hooaja neljandana, Rae Spordikool/VIASTON viiendana, Viimsi/Tallinna Ülikool kuuendana ja TBD Pharmatech Tartu seitsmendana.