Tallinna Ülikool/Kikas võttis Balti liigas raske võidu

Naiste Balti liigas käisid täna väljakul kaks Eesti võistkonda, kes mõlemad võõrustasid lätlannasid. Võidurõõmu sai tunda Tallinna Ülikool/Kikas, Barrus/Võru Võrkpalliklubi pidi leppima kaotusega. 

Kodusaalis mänginud Tallinna Ülikool/Kikas kandis edukalt favoriidikoormat, kui viiegeimilises põnevuskohtumises võeti 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 22:25, 15:11) võit tabelis kuus kohta madalamal paikneva Riia Stradina Ülikool/MVS-i üle. Võitjate ridades tõusis resultatiivseimaks Merilin Paalo, kes püstitas 20 punktiga enda hooaja punktirekordi. Paalo kasutegur oli +12, mis on samuti tema hooaja tipptulemus. Raili Hunt ja Stefi Siht assisteerisid 14 punktiga.

Kui servi vastuvõtul oli täpsem koduvõistkond (64%-53%), siis rünnakul näitasid mõlemad naiskonnad 37-protsendilist efektiivsust. Blokis jäid ühe punktiga (11-10) peale külalised, servil omakorda viiega (11-6) võõrustajad. Kogu võistkonna arvestuses oli võitjate kasutegur +40 ja kaotajate oma +26. 43 punkti kogunud Tallinna Ülikool/Kikas jätkab turniiritabelis teisel kohal, Riia Stradina Ülikool/MVS on 19 punktiga kaheksas.

Barrus/Võru Võrkpalliklubil õnnestus koduseinte toetusel mängu viis kohta kõrgemal asuva Jelgava vastu juhtima minna, kui Võru naiskond kallutas tasavägise avageimi 25:23 tulemusega enda kasuks. Rohkemaks võrulannad suutelised ei olnud, tunnistades ülejäänud geimides lätlannade paremust ja leppides 1:3 (25:23, 23:25, 12:25, 23:25) kaotusega. Kohtumise statistika hetkel kättesaadav ei ole. Barrus/Võru Võrkpalliklubi püsib tabelis üheksandal ja Jelgava neljandal real.

Pühapäeval kell 14 mängib Jelgava naiskond lähirivaalide duellis tabeli kolmanda Tartu Ülikool/Bigbankiga, Tartu Ülikooli spordihoones peetava mängu otseülekanne on nähtav SIIN. Novembris toimunud omavahelises mängus jäi 3:2 tulemusega peale võõrsil mänginud Tartu naiskond.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: