Rahvusmeeskond sai Tšehhi vastu teise kaotuse

Eesti meeste koondis pidas oma teise kontrollmängu Tšehhi meeskonna vastu ja sai tänagi 0:3 (23:25, 16:25, 23:25) kaotuse. Ka lisageimi võitis Tšehhi 25:19.

Eesti poolel jooksid täna algkoosseisus platsile Markkus Keel, Oliver Venno, Robert Täht, Martti Juhkami, Henri Treial, Marx Aru ja libero Silver Maar.

Nagu eilegi, nägi tänases kohtumises palju võrdsete võitlust. Avageimi keerasid punkt-punktis kulgenud lõpuhetkedel seisult 23:23 enda kasuks tšehhid, võites 25:23. Teist geimi läksid väljakuperemehed 6:2 juhtima ja Alar Rikberg kasutas esimest mõtlemisaega. Lukas Vasina viis tšehhid juba 15:10 juhtima ning 16:10 seisul oli taas aeg time-out võtta. Pööret selles geimis teha ei suudetud ning Tšehhi võitis 25:16.

Kolmandas vaatuses alustasid Eesti poolel Renet Vanker, Renee Teppan, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Andri Aganits, Marx Aru, libero Johan Vahter. Teppani pommlöök andis eestlastele 4:1 edu ning Kaibaldi tagaliini rünnaku järel oldi ees 8:3. Kodumeeskond jõudis aga 8:8 viigini ja läks seejärel omakorda punktiga ette, sundides Rikbergi mõtlemisajale. Edasi mindi tasavägiselt, ent otsustavatel hetkedel oli taas kindlam vastane, võites greimi 25:23. Ka peetud lisageim läks tšehhidele, tulemuseks 25:19.

STATISTIKA: Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis 12 punkti (+6) toonud ja kõik neli geimi platsil olnud tempomees Marx Aru, kes pani 5 blokki. 9 silma (+6) panustas Martti Juhkami ning 7 nii Märt Tammearu (-1) kui Renee Teppan (+4). Eesti vastuvõtt oli 43% ja rünnak 44%, blokist saadi 7 ja servilt 4 punkti (13 viga).

Tšehhi parimana tõi Patrik Indra 19 punkti (+16). Tšehhide vastuvõtt oli 64% ja rünnak 59%, blokist teeniti 11 ja servilt 5 punkti (21 viga).

Järgmisena näeb rahvusmeeskonda mängimas Kalevi spordihallis, kus kohtutakse 18. ja 19. augustil Ukrainaga ja aeejärel ootabki ees Itaalias toimuv EM-finaalturniir.

Koondise koosseis mängudeks Tšehhiga:

Sidemängijad: Renet Vanker, Markkus Keel
Diagonaalründajad: Oliver Venno, Renee Teppan
Nurgaründajad: Robert Täht, Martti Juhkami, Märt Tammearu, Karli Allik, Stefan Kaibald
Temporündajad: Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Marx Aru
Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Peatreener Alar Rikberg, abitreenerid Avo Keel ja Lauris Iecelenieks, füsioterapeut Toms Zvonkvos, mänedežer/statistik Märt Pajusalu.

Kontrollmängud EMi eel:

3. august Kolin, Tšehhi kell 18.00 Tšehhi – Eesti 3:0 (25:22, 25:23, 25:18), lisageim 25:21

4. august Kutna Hora, Tšehhi kell 18.00 Tšehhi – Eesti 3:0 (25:23, 25:16, 25:23), lisageim 25:19