Sisu näidanud Tartu tuli raskest seisust välja ja viigistas seeria

Kolmapäeval jätkati kahe võiduni peetava naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeriaga, kus on vastamisi põhiturniiril neljandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondis ja põhiturniiri teine naiskond Tartu Ülikool/Bigbank. Laupäeval peetud avalahingus peale jäänud Audentese SG/Noortekoondis leppis korduskohtumises valusa kaotusega.

Esimeses geimis oli jõudude vahekord selge, kui kodusaalis mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi peale 25:14 resultaadiga. Seejärel suutsid külalised enda kasuks kallutada tasavägise geimi, viigistades teise geimi 27:25 paremusega kohtumise. Seejuures oli võõrustajatel hea võimalus võita ka teine geim, kui 25:24 seisul omati geimpalli.

Sarnaselt avageimile ka kolmandas geimis põnevust ei tekkinud, kuid seekord oli domineerivaks pooleks Tartu naiskond – tasuks 25:14 geimivõit. Neljas geim pakkus närvikõdi mõlema naiskonna peatreenerile, kui viimastele punktidele mindi 23:23 viigiseisult. Võõrustajad jõudisd 25:24 seisul ka geimpallini, tartlannad said omakorda kolm geimpalli, millest viimane ka ära kasutati ja võeti 28:26 paremusega magus 3:1 (14:25, 27:25, 25:14, 28:26) võit.

Annabel Huik tõi võitjatele 19 punkti, näidates seejuures kasutegurit +9. Ingrid Kiisk assisteeris 18 ja Ingris Suvi 12 puntiga. Koduvõistkonna resultatiivseimaks osutus 20 punkti kogunud Eva Liisa Kuivonen. Kätriin Põld lisas omadele 16 ja Liisbet Pill 13 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Laupäeval toimunud seeria esimeses kohtumises võttis 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:8) võidu Audentese SG/Noortekoondis. Samad naiskonnad kohtuvad kolmandat korda 10. aprillil kell 13.30 Tartu Ülikooli Spordihoones, kus selgub pronksmedaliomanik. Mängu otseülekanne on nähtav SIIN.

Naiste Meistriliiga pronksmedaliseeria ajakava:

3. aprill kell 16 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 2:3 (25:22, 25:20, 19:25, 19:25, 8:15)

7. aprill kell 19 Audentese Spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 1:3 (25:14, 25:27, 14:25, 26:28)

10. aprill kell 13.30 Tartu Ülikooli Spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis Otseülekanne