Rahvusmeeskond alistas Kuldliigas kodupubliku abiga Tšehhi 3:0

Eesti meeste koondis sai ligi 800-pealise publiku marulise kaasaelamise toel Euroopa Kuldliigas Tšehhi vastu 3:0 (25:15, 26:24, 25:21) võidu. 

Teises tänases mängus alistasid slovakid 3:0 Soome. Eestil on nüüd C-alagrupis kirjas kaks võitu ja kaks kaotus, millega ollakse Tšehhi järel (kolm võitu ja üks kaotus) teisel kohal. Kolmas on kahe võidu ja kahe kaotusega Soome ning neljas ühe võiduga Slovakkia.

Vaata tabeliseisu. 

STATISTIKA: Martti Juhkami kerkis 15 punktiga (+11) Eesti resultatiivseimaks, 14 punkti (+11) lisas Valentin Kordas, 11 (+10) Andri Aganits ja 10 (+5) Karli Allik. Eesti vastuvõtt oli 49% ja rünnak 52%, blokist teeniti 10 punkti ning servil löödi 3 ässa ja eksiti 16 pallingul.

Tšehhi meeskonna edukaim oli rünnakul 11 punktiga (+9) Patrik Indra. Tšehhide vastuvõtt oli 47% ja rünnakuid lahendati 42-protsendiliselt, blokiga teeniti 6 ja serviga mitte ühtegi punkti (vigu tehti 12).

Eesti meeskonna peatreener Alar Rikberg ütles, et see on peatreenerina tema olulisim võit. “Puhas rõõm sellise mängu üle, esmakordselt oli näha tõsist nautimist väljakul. Kui asjad tulevad välja nii nagu sa tahad, siis ongi ilus tulemus. Olgugi, et vastasel olid mõned mehed puudu ja nad arvasid alguses, et saavad vahetusmeestega meid ära võtta, on tegu EMi veerandfinalistiga. Lõpuks pidid nad kõiki olemasolevaid mehi kasutama ja said ikkagi 0:3 kaotuse. Peatreenerina oli see mulle kindlasti number üks võit koondises ja väga suur rõõm kogu meeskonna üle,” sõnas juhendaja.

“Kvaliteedi tõus oli meil juba eelmises kohtumises Tšehhis, aga täna me ei kukkunudki ära. Oli mitu rasket hetke teises geimis, aga tulime sellest välja. See ongi see, kus ma näen, et oleme kasvanud ja arenenud. Kui Tšehhis toimis meie agressiivne serv ühe geimi, siis siin terve mängu, nad jäid surve alla ja meie tempod lugesid väga hästi nende sidemängijat ning see oli suur alus võidule. Rünnak jooksis täna hästi, vigu oli vähe. Ent kaitses on juurde panna kõvasti ja sellele peab tähelepanu pöörama,” lisas juhendaja.

Meeskonna kapten Andri Aganits tõdes, et täna oli platsil hea olla. “Tunnetasime juba eelmisel nädalal, et Tšehhis oleks võinud paremini minna ja punkti tabelisse juurde saada. Ja see nälg oli meil siin nädal aega ning täna sellise publiku ees tulid asjad välja. Läksime pingevabalt peale ja vastastel oli reis ka all ja eks sidemängijate vahetus mõjutab samuti meeskonda palju. Neil oli seetõttu ka peataolekut palju, aga see on spordi loomulik osa – eks meil on endalgi palju uusi mehi, kes saavad siin kõva karastuse,” kommenteeris temporündaja, lisades, et mäng-mängult on asjad paremuse suunas liikunud.

“Üksteise tunnetus on kindlasti paremaks läinud selle nelja mänguga. Soome mäng tuli ehk nö liiga ruttu ja tõi meid kiirelt reaalsusesse. Aga kaotusest õpitakse alati rohkem ja võib-olla see aitas meil edaspidi paremini fookuse paika saada. Praegu oleme seisus, kus igaüks saab aru, kus ta olema peab ja mida tegema peab,” lisas Aganits.

Järgmisena ootab Eesti meeskonda ees reis Slovakkiasse ja sealt edasi Soome.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Karli Allik, Andri Aganits, Mihkel Varblane, liberod Silver Maar ja Johan Vahter.

Juhkami viis Eesti meeskonna 6:3 ette, kuid vastane viigistas 7:7. Edasi kulges avavaatus tasavägiselt, uuesti viis Allik oma meeskonna juhtima 11:8 ja Aganitsa temporünnak käristas vahe 13:9-le, sundides vastased mõtlemisajale. Geimi keskel viisid Aganitsa järjestikused punktid kodumeeskonna 17:12 ette ja Juhkami võimas rünnak tegi seisuks 19:12. Geim Eestile 25:15.

Teises geimis jätkati samas koosseisus. Seegi vaatus algas tasavägiselt, tšehhide eksimuse järel sai Eesti kahepunktilise edu (8:6), ent õige pea olid tablool numbrid 8:8. Punkt-punktis mindi, kuni külalised kahega ette läksid – 19:17. Eestlased jõudsid 19:19 viigini, ent servivead ja vastase hea rünnak andsid Tšehhile 22:20 edu ja Alar Rikberg võttis mõtlemisaja. Robert Viiber tuli Vankeri asemele. Aganitsa kaval punkt ning vastaste viga rünnakul viigistas uuesti seisu (22:22) ja nüüd võtsid tšehhid time-out’i. 24:24 seisult sai geimpalli Eesti ja see ka realiseeriti – 26:24 teine geim Eestile.

Kolmas vaatus algas suurepäraselt, kui blokipunkt Eesti 5:2 ette viis. Tšehhid mängisid vahe minimaalseks, ent taas oli blokk see, mis kodumeeskonna 10:8 seisuni aitas. Eesti suutis edu hoida, geimi keskel saadi Tšehhi autirünnaku järel kätte 16:13 eduseis ja Juhkami võimsad rünnakud tegid seisuks 18:15. Matšpalli teenisid eestlased seisul 24:20, ent esimest ei realiseeritud. Teine aga küll ja geim Eestile Juhkami pommlöögist 25:21.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: