Kaotusseisust välja tulnud Eesti võitis põnevusmängus Soomet

Täna peeti Soomes Salos teine kontrollkohtumine Soome ja Eesti meeste koondiste vahel, kust väljus 0:2 kaotusseisust välja tulnud ja lõpuks 3:2 võidu võtnud Eesti meeskond. Peatreener Fabio Soli jaoks oli see esimene võit meie rahvusmeeskonnaga. 

Eestil oli kolmes esimeses geimis geimi lõpus kätte võidetud kolmepunktiline edu, ent kahes esimeses sulas see viigiks niing seejärel ka kaotuseks (22:25 ja 27:29). Kolmandas suudeti otsustavatel hetkedel paremad olla (tulemuseks 25:23) ning neljas võideti kindlalt 25:18. Otsustav viies vaatus kuulus tulemusega 15:12 samuti Eestile.

Kolmandat korda minnakse põhjanaabritega vastamisi homme kell 11.00.

STATISTIKA: Eesti meeskonna resultatiivseimaks kerkis täna ilusa mängu teinud Markus Uuskari 21 punktiga (+14), Kevin Saar panustas 18 (+10) punkti. Alex Saaremaa arvele kogunes lisaks 13 punktile (+9) ka 6 blokki, 12 silma lisasid nii Mart Naaber (+5) kui Stefan Kaibald (+0). Eesti vastuvõtt oli 45%, rünnakuid lahendati 44-protsendiliselt, blokist saadi 14 punkti ja servil löödi 7 ässa (eksiti 20 pallingul). Soome meeskonna edukaim oli 16 punktiga (+12) Aaro Nikula.

Peatreener Fabio Soli ütles, et võit on alati tähtis, ka kontrollmängus. “See on minu esimene võit Eesti rahvuskoondisega ja see oli tähtis nii mulle kui mängijatele, olen nende üle õnnelik. Olime täna rünnakul targemad, eriti pärast kaht esimest geimi. Vastuvõtt polnud küll suurepärane, ent rünnak oli parem. Usun, et võitmine on tähtis, sest võit annab mulle tagasisidet, et teen asju õigesti ja järelikult mängijad mõistavad mu nõudmisi,” sõnas juhendaja.

“Siin meeskonnas on mängijaid, kelle oskused ei ole ehk väga kõrgel tasemel, ent nende energia on meeskonna jaoks väga oluline. Tahan siin kõigile mänguaega anda, sest ma tahan aru saada, kuidas keegi neist surve all käitub. Eile oli üks sidemängija, täna teine, olen kasutanud korduvalt topeltvahetusi.. homme kavatsen samuti teatud muudatusi koosseisus teha.”

Peatreener lisas, et eraldi ta kedagi välja tuua ei soovi. “Minu ideaalis tegutseb meeskond meeskonnana, just nii nagu täna nägime. Meeskond, kes suudab kannatada ja olla kannatlik, täna see nii oli ja kellegi esitus mind ei üllatanud. Pikk tee on veel minna, sest ma tahan näha teatud detaile. Mängu alguses tehti liigselt vigu, ent mängu käigus see muutus. Muidugi tahavad mängijad ka treenerile tõestada, ent mind huvitab see, et hoiaksime süsteemist kinni. Kõik peavad olema mitte enda, vaid tiimi eest väljas, siis tuleb kokku see, mida ma ootan,” lisas Soli.

Soome vastu meeskonda vedanud Kevin Saar ja Renet Vanker rääkisid videointervjuus omavahelistest ebakõladest, võidu tagamaadest ja uue peatreeneri nõudmistest.

Kevin Saare ja Renet Vankeri intervjuu:

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Markus Uuskari, Stefan Kaibald, Kevin Saar, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Johan Vahter.

Kodumeeskond sai mängus parema stardi, ent Uuskari blokist auti rünnakud kahandasid kolmepunktilise vahe minimaalseks ja vastaste vea järel oli tablool 9:9 viik. Sealt edasi pakkus avageim tasavägist võitlust, ent otsustavate hetkede eel lõi Vanker serviässa ja viis Eesti kolmepunktilisse eduseisu (19:16). Soome jõudis aga 22:22 viigini ja läks omakorda ette 23:22, sundides Eestit mõtlemisaega kasutama. Geimpalli said soomlased seisul 24:22 ja Naabri eksimus lõpetas geimi 25:22 Soomele. Saar oli avavaatuses Eesti edukaim 5 punktiga. Meie vastuvõtt oli 61%, rünnak 35%.

Sama koosseis jätkas ka teises geimis, mis sarnaselt esimesele algas tasavägiselt, kuni Saar sai mitmendal katsel kavalusega jagu vastaste blokist, viies Eesti ette 14:11. Soome oli rünnakul võimas ja Eesti edu sulas geimi keskel 16:16 viigiks. Taas said külalised Saare ja Kaibaldi hea tegutsemise toel ette 20:17, ent taas anti edu käest, kui Aaro Nikula pommlöök seadis tabloole numbrid 20:20. Naaber tõi esimese geimpalli Eestile seisul 24:23, ent Saare väga pikaks läinud serv seadis seejärel ohtu siinkirjutaja. Fedor Ivanovi äss andis geimpalli Soomele seisul 25:24, ent selle luhtas Kaibald. Uuskari piiri peale sihitud rünnak tõi Eestile uue geimpalli seisul 26:25, ent siis läks Naabri serv pikaks, taas viik. Nüüd eksis servil Mäkinen ja uuesti oli eestlastel võimalus geim lõpetada, aga ei – 27:27. Nüüd jõudis uuesti geimpallini Soome ja meie rünnak takerdus blokki – geim seega Soomele 29:27. Eesti rünnak oli 42%, rünnak 52%, Saarelt selles vaatuses 7 silma.

Eesti poolel jätkati samade meestega ka kolmandas geimis. Tasavägist võitlust jagus siingi – geimi keskel pääsesid põhjanaabrid mõnepunktilisse eduseisu, ent Uuskari rünnakupunkt viigistas 15:15 ja Naabri “haamer” andis meile minimaalse edu. Geimi lõpu eel tõi mitu olulist punkti Naaber, viies Eesti juhtima 19:16, millele järgnes ilus rünnak Uuskari esituses. Sarnaselt eelmistele geimidele oli Eestil käes kolmepunktiline edu, ent seegi kord sulas vahe viigiks – 20:20. Mängumeeste punktidel olid seekord edukamad eestlased. Saaremaa blokid tõid meile esimese geimpalli seisul 24:21, geim võideti tulemusega 25:23. Eesti vastuvõtt oli selles geimis 30%, rünnak 42%. 4 punkti jäi nii Kaibaldi kui Uuskari arvele.

Ka neljandas vaatuses saatis peatreener Fabio Soli platsile samad mehed, soomlased tegid mitu vahetust. Uuskari serviässad viisid Eesti 8:2 juhtima ning seda geimi kontrolliti algusest lõpuni. Saaremaa punkti järel oli vahe juba 18:11 ning seda enam maha ei mängitud. Geimi lõpus vahetas Vankeri välja Markkus Keel ja Mihkel Varblane Uuskari. Geim kindlalt Eestile 25:18 ja mäng seega viigis 2:2. Uuskarilt 8 punkti, meie vastuvõtt oli 25%, rünnak 50%.

Viiendas geimis jätkas Eestil sama koosseis, pooli vahetati Eesti punktilises eduseisus (8:7). Saaremaa blokk andis Eestile 11:9 edu, meie 13:11 juhtimisel kasutas Soli veel mõtlemisaega. Uuskari tõi esimese matšpalli seisul 14:11 ja geim võideti lõpuks 15:12 ning mäng 3:2.

Täna jäid koosseisust välja Albert Hurt ja Märt Tammearu.

Eesti koondise koosseis mängudes Soomega: 

Sidemängijad: Robert Viiber, Renet Vanker, Markkus Keel

Diagonaalründajad: Valentin Kordas, Markus Uuskari

Nurgaründajad: Albert Hurt, Kevin Saar, Stefan Kaibald, Timo Lõhmus, Märt Tammearu

Temporündajad: Alex Saaremaa, Mihkel Varblane, Mart Naaber, Henri Treial

Liberod: Silver Maar, Johan Vahter

Kontrollmängud Soomega (Salos):

19. mai kell 18.30 Soome – Eesti 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 25:21), lisageim 25:21

20. mai kell 18.30 Soome – Eesti 2:3 (25:22, 29:27, 23:25, 18:25, 12:15)

21. mai kell 11.00 Soome – Eesti

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: