Rae Spordikool/VIASTON edenes kindlalt poolfinaali

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus täna teine poolfinalist, kui veerandfinaalseerias läksid teistkordselt vastamisi Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis. Sarnaselt avavaatusele võttis ka korduskohtumises võidu Rae Spordikool/VIASTONi naiskond.

Möödunud kolmapäeval võõrsil Audentese SG/Noortekoondist 3:1 (15:25, 25:9, 25:16, 25:17) tulemusega võitnud Rae Spordikool/VIASTON loovutas tänases koduväljakul toimunud teises mängus ühe geimi, jõudes 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:16) võiduga kindlalt nelja parema hulka.

Kuna Rae naiskond kindlustas teise geimi järel edasipääsu, vahetasid nii Raigo Tatrik kui Marko Mett kolmandaks ja neljandaks geimiks sisse vahetusmängijad. Nii tegi võitjate poolel kogu mängu kaasa vaid Maria Säästla ja kaotajate ridades Karmen Tugedam.

Võõrustajate resultatiivseimaks kerkis 13 punktiga Silvia Pertens (+10), kes realiseeris rünnakuid 43-protsendiliselt (21-st 9). Kaotajate edukaimaks tõusis 17 punktiga Caterina Cicetti.

Rae Spordikool/VIASTONi pallingu vastuvõtt oli 28% ja naiskond näitas rünnakul 35-protsendilist täpsust. Külaliste samad näitajad olid 40% ja 32%. Mängu kordus asub siin.

Poolfinaalis läheb Rae Spordikool/VIASTON vastamisi kas tiitlikaitsja TalTechi või Tartu Ülikool/Bigbankiga, kes mängivad teistkordselt 16. novembril kell 19.30 TalTechi spordihoones. Esimeses mängus võttis 3:1 võidu TalTech.

Teisel tabelipoolel on koha poolfinaalis taganud esiliigas mängiv Dorpat/Tartu vald/TKSK, kes ootab vastast paarist Viljandi Metall ja TBD Pharmatech/Kastre. Avamängu võitis 3:1 tulemusega TBD Pharmatech/Kastre, seeria teine mäng on kavas 16. novembril kell 19.30 Viljandi spordihoones.