Pühapäeval selgub naiste karikavõitja ja välja kuulutatakse aasta parimad

Naiste karikafinaalis ootab ees Tartu ja Tallinna vastasseis, kui 16. jaanuaril kell 14 algavas mängus kohtuvad Tartu Ülikool/Bigbank ja eelmise aasta finalist Audentese SG/Noortekoondis. Otsepildis näeb kohtumist telekanali Duo 5 ja Postimehe vahendusel.

Karikafinalistid on tänavusel hooajal omavahel kohtunud kahel korral, 4. detsembril võttis 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 25:20) võidu kodusaalis mänginud Tartu ja 19. detsembril 3:0 (25:23, 25:15, 25:23) võidu samuti kodupubliku ees mänginud Audentese SG/Noortekoondis.

Mõlema finalisti jaoks on tee karikafinaalini kulgenud suuremate probleemideta, kui senistes mängudes kaotusekibedust ei tuntud. Seejuures ei loovutanud tartlannad veerandfinaalseerias tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse`ile ja poolfinaalseerias Barrus/Võru Võrkpalliklubile geimigi. Eelringis mängiti 3:2 ja 3:0 tulemusega üle Tallinna Ülikool/Kikas. Audentese SG/Noortekoondis võitis veerandfinaalis 3:2 ja 3:0 tulemusega esiliigas osaleva Gerardo`s Toys/Neemeco ning poolfinaalis kahel korral 3:2 resultaadiga Rae Spordikool/VIASTONi.

Peatreenerite mängueelsed kommentaarid:

“Eks praegu on kõigil võistkondadel erinevatel põhjustel keeruline aeg. Mängijaid on pidevalt puudu. Oleme sel nädalal vaid ühe trenni saanud täiskoosseisuga teha, sest mitu tüdrukut osaleb B-klassi valikturniiril. Aga loodetavasti tulevad kõik sealt kenasti tervena ja vormis pühapäevasele mängule. Kindlasti tuleb huvitav mäng, mis pole võrreldav eelmise aasta finaaliga kui meie noorte vastu astus TalTech/Tradehouse’i ridades suurem osa Eesti koondisest. Seekordse vastase ridades on koondise mängijaid vaid 1-2, aga sellegipoolest on vastastel finaalide ja suurte mängude kogemust palju rohkem kui meil,” ütles Audentese SG/NK peatreener Andrei Ojamets. “Tähtis on, et me ei kohku ja läheme võitlema ega lase emotsioonidel üle pea kasvada. Negatiivne emotsioon on meie kõige suurem vastane selles mängus!”.
“Ka meie pole viimase pooleteise kuu jooksul täiskoosseisus treenida ega mängida saanud, aga pühapäeval on meil puudujaid õnneks minimaalselt. Veidi murelikuks teeb see, et koroona läbipõdenud mängijatel on see siiski mänguvormi oma jälje jätnud, samas “nurgaründajate osakond”, mis vahepeal oli väga hõredaks jäänud, on viimastes trennides näidanud head minekut,” kommenteeris oma naiskonna seisu tartlaste peatreener Hendrik Rikand. “Igal juhul läheme kodusaalis tiitli järele, me ei saa ju Tartu meeskonnast kehvemad olla!”

Vaadates karikavõistluste lähiajalugu, siis viimasel viiel aastal on karikavõiduni jõudnud TalTech (2019, 2020), Kohila Võrkpalliklubi (2016) ja Tartu Ülikool (2017, 2018). TalTech tuli karikavõitjaks ka 2014. ja 2015. aastal, 2013. aastal oli parim Kohila Võrkpalliklubi. 2010.-2012. aastal valitses karikavõistlusi Viljandi Metall, 2008.-2009. aastal GMP ja 2006.-2007. aastal Viimsi VK Milstrand/EBS. Seega saab 16. jaanuaril Tartu Ülikooli Spordihoones selgeks, kas Tartu naiskond tõuseb 2018. aasta järel taaskord troonile või jõuab esimese karikavõiduni Audentese SG/Noortekoondis. Eelmüügist saab pileti osta SIIN, samuti kehtivad kõik 22. detsembri karikafinaalide päevaks ostetud piletid. Karikafinaali otseülekanne on nähtav SIIN.

Selguvad Eesti võrkpallipere parimad

Karikafinaali vaheaegadel kuulutatakse välja Eesti võrkpallipere eelmise aasta parimad. Eesti parimad kohtunikud, sekretärid, noormängijad ja treenerid ning kirsina tordil parim nais- ja meesmängija tehakse teatavaks tagasihoidlikus, aga pidulikus saates, mida juhib võrkpallurist näitleja Tambet Tuisk. Aasta parimate väljakuulutamine toimub kahes osas, finaali esimesel ja teisel vaheajal.