Otsustavas mängus kindlust näidanud Tartu jõudis poolfinaali

Täna selgus naiste Balti liigas viimane poolfinalist, kelleks on Tartu Ülikool/Bigbank. Seega jõudsid kaks meie naiskonda tänavu nelja parema hulka, kui eile tagas koha finaalturniiril Tallinna Ülikool/Kikas.

Veerandfinaalseeria avamängus võõrsil Riia Võrkpallikool/LU-le 1:3 alla jäänud Tartu Ülikool/Bigbank viis eilse 3:0 (25:23, 25:14, 25:19) võiduga seeria otsustavasse kolmandasse mängu, mis peeti täna sarnaselt eilsele Tartus A. Le Coqi spordihoones. Tasavägise esimese geimi 25:23 tulemusega võitnud Tartu naiskond murdis sellega ka lätlannade vastupanu, sest teises geimis loovutati 15 ja kolmandas vaid 8 punkti.

Koduvõistkonna 3:0 (25:23, 25:15, 25:8) võitu 19 punkti panustanud Ingrid Kiisk realiseeris 25-st tõstest 12 ning tõi kolm punkti blokis ja neli pallingul. Rünnakul ja servil korra eksinud Kiisk näitas seega silmapaistvat kasutegurit +17. Ingris Suvi aitas võitjaid 12 punktiga. Läti võistkonna resultatiivseim oli 9 punkti kogunud Adelina Gerlina.

Kui pallingu vastuvõtul jäi Tartu võistkond vastasele alla kümne protsendipunktiga (46%-56%), siis rünnakul oli koduvõistkonna ülekaal selge – 48%-27%. Blokis kogusid võõrustajad kuus ja külalised neli ning pallingul võitjad seitse ja kaotajad ühe punkti. Kohtumise kordus on nähtav SIIN.

5. märtsil Kaunases toimuvas poolfinaalis kohtub Tartu Ülikool/Bigbank (põhiturniiri 3.) koduse konkurendi Tallinna Ülikool/Kikasega (2.). Teises poolfinaalis on vastamisi TK Kaunas-VDU (1.) ja Jonavos Aušrine-KKSC (4.). Kohamängud on kavas 6. märtsil.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN