Nõlvak ja Tiisaar andsid EMil olümpia hõbedameestele kõva lahingu

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar alustasid täna Austrias Viinis toimuvaid rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlusi, kui esimeses alagrupimängus mindi vastamisi valitsevate maailmameistrite, Tokyo olümpial hõbedale tulnud venelaste Vjatšeslav Krasilnikovi – Oleg Stojanovskiga.

Eesti esipaar andis maailma tippduole kõva lahingu, mis lõppes siiski vastaste 2:0 võiduga. Avageimi võitis Venemaa paar 21:18, ülimalt tasavägises teises geimis oli eestlastel kasutada mitu geimpalli, ent lõpuks võtsid Rivo Vesiku juhendatavad Krasilnikov ja Stojanovski selleski geimis siiski 28:26 võidu.

Lisaks kuuluvad G-alagruppi itaallased Jakob Windisch – Samuele Cottafava ning hollandlased Christian Varenhorst – Steven van de Velde, kes kohtusid teises avamängus omavahel ja 2:1 (21:18, 25:27, 15:12) jäi peale Hollandi paar.

Seejärel lähevad omavahel vastamisi avamängude võitjad ja kaotajad ning Nõlvak ja Tiisaar kohtuvad seega täna kell 16.00 Windischi –  Cottafavaga.

Igast alagrupist pääseb edasi kolm esimest meeskonda, alagrupi võitja teenib koha 16 parema seas, teise ja kolmanda koha saajad mängivad 24 parema seas.