Naiste Eesti meistri selgitavad Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse

Laupäeval sai naiste Eesti meistrivõistlustel selgeks finaalpaar, kui põhiturniiri teise Tartu Ülikool/Bigbanki kõrval kindlustas koha esikohamängudel ka põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse.

Kolme võiduni peetud poolfinaalseeria avamängu kodusaalis 3:0 tulemusega võitnud, kuid teise võõrsil Barrus/Võru Võrkpalliklubile 2:3 kaotanud TalTech/Tradehouse võttis kolmandas kohtumises 3:0 võidu. TalTech asus tänast võõrsil peetud neljandat mängu 25:19 geimivõiduga juhtima. Koudpubliku kurvastuseks võitis ka teise geimi TalTech, jäädes peale 25:17 tulemusega. Ka kolmandas geimis võõrustajad TalTechile tõsist vastupanu osutada ei suutnud, kui külaliste 25 punkti vastu koguti sarnaselt teisele geimile 17 punkti, mis tähendas koduvõistkonna 0:3 (19:25, 17:25, 17:25) kaotust. Põhiturniiri omavahelistes mängudes jäi TalTech mõlemal korral peale 3:0 tulemusega.

Rünnakuid 41-protsendiliselt (27-st 11) realiseerinud Maren Mõrd tõi võitjatele üleplatsimängijana 16 punkti, näidates ka mängu parimat kasutegurit +11. Milja Raitis panustas võitu 13 ja Dzintra Lember samuti 13 punkti. Hanna-Liisa Ilves kogus koduvõistkonna ridades 10 punkti.

Tallinna võistkond pani võidule aluse ohtliku serviga, kui viie vea juures löödi 12 ässa ehk servil jäädi seitsme punktiga plussi. Võru esindus jäi servil omakorda kolme punktiga miinusesse – vigu kogunes seitse ja ässasid neli. Servi vastuvõtul 51-protsendilist täpsust näidanud TalTechi naiskond realiseeris rünnakuid 46-protsendiliselt. Võrulannade samad näitajad olid vastavalt 32% ja 32%. Blokis võitjad punkte ei saavutanud, Võru naiskond kogus blokis kolm punkti.

Kolme võiduni peetav finaalseeria Tartu Ülikool/Bigbanki ja TalTech/Tradehouse`i vahel algab järgmisel nädalal Tallinnas. Samuti kolme võiduni mängitavas pronksiseerias kohtuvad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Viljandi Metall.

5.-7. koha turniiril TBD Pharmatech Tartu,  Viimsi/Tallinna Ülikooli ja Rae Spordikool/VIASTONi vahel on peetud kaks mängu. Turniir jätkub 19. märtsil kell 17.30 Tallinna Ülikooli spordisaalis, kus lähevad vastamisi Viimsi/Tallinna Ülikool ja TBD Pharmatech Tartu. Mängu otseülekanne on nähtav siin.