Kas Tiisaar ja Nõlvak saavad jagu osavatest brasiillastest ja jõuavad MM-i poolfinaali?

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak kohtuvad Roomas toimuva rannavolle MM-i veerandfinaalis brasiillaste Renato ja Vitor Felipega. Mäng algab täna kell 22.

Autor: Märt Roosna

Võidu korral saaks Indrek Verro hoolealustest läbi aegade esimene Eesti paar, mis on jõudnud MM-il poolfinaali. Tiisaar ja Nõlvak on taganud juba vähemalt viienda koha, sama kohaga lõpetasid aastatel 2005 ja 2007 MM-i ka Kristjan Kais ja Rivo Vesik.

Tiisaarel ja Nõlvakul oli eile lühike tööpäev, kuna ameeriklased Trevor Crabb ja Tri Bourne andsid neile loobumisvõidu. Bourne ütles eile, et paariline tundis end halvasti, väljaanne Volleyballmag kirjutas, et loobumise põhjuseks oli positiivne koroonatest.

Seevastu Vitor Gonçalves Felipel (31 a, 192 cm) ja Renato Andrew Lima de Carvalhol (22 a, 192 cm) oli väga tõsine tööpäev. Paolo Nicolai ja Samuele Cottafava võitsid kodupubliku marulisel toetusel brasiillaste vastu avageimi koguni 21:11. Mitte väga võimsad, kui see-eest ääremiselt osavad brasiillased kogusid end ning võitsid järgmised geimid 21:19 ja 15:13.

Taas ei peetud Vitor Felipet ja Renatot kohtumise eel soosikuteks, kuid nad läksid jälle edasi. Meenutame, et 1/16-finaalis lükkasid nad auti tšehhid Ondřej Perušiči ja David Schweineri. Samas alagrupist läksid nad edasi alles kolmandana.

Kui 2019. aastal peetud eelmine MM oli brasiillaste jaoks õnnetu (veerandfinaali pääses vaid üks meespaar ja poolfinaali mitte ühtegi), siis Roomas on nad hoos – kõik neli paari on veerandfinaalis.

Suurima üllatuse serveerisid eile Bruno Schmidt ja Saymon, mängides üle Katari duo CherifAhmed 2:0 (19, 19).

MM-i meeste 1/8-finaalid

André – George (Brasiilia) vs Nicolaidis – Carracher (Austraalia) 2:0 (15, 15)

Seidl – Waller (Austria) vs Mol – Sørum (Norra) 1:2 (18, -18, -9)

Tiisaar – Nõlvak (Eesti) vs Crabb – Bourne (USA) 2:0 (loobumisvõit)

Kantor – Rudol (Poola) vs Schalk – Brunner (USA) 1:2 (20, -17, -11)

Bruno Schmidt – Saymon (Brasiilia) vs Cherif – Ahmed (Katar) 2:0 (19, 19)

Renato – Vitor Felipe (Brasiilia) vs Nicolai – Cottafava (Itaalia) 2:1 (-11, 19, 13)

Brouwer – Meeuwsen (Holland) vs Lupo – Ranghieri (Itaalia) 2:0 (18, 13)

1. Grimalt – E. Grimalt (Tšiili) vs Alison – Guto (Brasiilia) 0:2 (-22, -17)

Tänastes veerandfinaalides kohtuvad omavahel André – George ja Bruno Schmidt – Saymon, Mol – Sørum ja Alison – Guto ning alagrupis eestlastele alla jäänud Brouwer – Meeuwsen ja Schalk – Brunner.

Tiisaare ja Nõlvaku mäng brasiillastega algab Eesti aja järgi kell 22:00, otsepilti näeb nii Volleyballworld.TV kui Viaplay vahendusel.

Naiste turniiril langes konkurentsist Läti paar Anastasija KravčenokaTīna Graudiņa. Nad läksid taas vastamisi Šveitsi duo Joana Heidrichi ja Anouk Vergé-Dépré’ga ja kaotasid 22:24, 10:21. Kusjuures avageimis tuldi välja 16:20 kaotusseisust, kuid kui seda geimi enda kasuks kallutada ei suudetud, siis murduti. Samale Šveitsi paarile kaotati ka Tokyo olümpia pronksimatš.