Kas selgub esimene finalist või suudab Selver seeriat pikendada?

Kolmapäeval, 16. märtsil kell 19.00 pannakse Tartu Ülikooli spordihoones pall mängu Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandas kohtumises tiitlikaitsja Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel. 

Tartu juhib kolme võiduni peetavat seeriat 2:0 ja võidu korral kindlustatakse seega koht finaalis.

16. märts (TÜ SH) kell 19.00 Tartu Bigbank – Tallinna Selver (vaata live-skoori)

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg on vaatamata 3:0 võidule seeria eelmises mängus oma hoolealuste esitusega rahulolematu. “Tegelikult see mäng ei oleks tohtinud minna selliseks. Esimesest geimist saan aru, kui asjad kohe ei jookse – jäime hiljaks Tartu maanteel toimunud avarii tõttu ja pärast reisi on mängu alguses mõningane ebakõla arusaadav. Aga teises geimis, kui kõik hakkas kohe toimima, lasime jala sirgeks. Ja Selver hakkas mängima. Kolmandas juhtus sama – läheme ette ja on vaja ära lõpetada.. Time-outi ajal rääkisin ainult keskendumisest, aga ikka oli jalg sirge! Loodeti, et küll ta ära tuleb ja see on väga ohtlik. Selver võitles ja tahtnud meile midagi anda. Tulemuse mõttes on muidugi oluline see 3:0 ja midagi hullu pole, aga võrkpalli ilu, mida mina taga ajan, seda ei suutnud me pakkuda,” sõnas peatreener eelmisele mängule vaadates.

“Ma usun, et suudame kolmandas mängus korraliku vigade paranduse teha, taset meil ju on. See, mida mitmed Eesti treenerid üle 10 aasta on rääkinud – et play-offides ei saagi mäng ilus olla, vaid need kohtumised ongi pigem närvilised – meil oli see esimene kord, kui nii juhtus. Tahaks loota, et kolmapäeval näitame ilusat ja enda tasemele vastavat võrkpalli ja loogiline on, et selline võrkpall tooks ka võidu,” lisas Rikberg.

Selveri peatreener Andres Toobal kinnitab, et lootust Selver kaotanud pole ja nii nagu suudeti eelmine mäng vastu hakata, soovitakse sama südikalt esineda, et seeriat pikendada.

“Eks me oleme mõelnud eri versioone, kuidas mängima minna. Täna õhtuks on näha, mis seisus keegi on, meil neid hädalisi ikka jagub, peame sellega ka arvestama. Eelmine mäng näitas, et kui Tartu natukene järele andis, on meil ikkagi võimalus. Kui neil kõik õnnestub, on meil raske, see on selge,” alustas Toobal.

“Hätta jäime eelmises kohtumises sellega, et geimi alguses lasime nad eest ja vahe läks natuke liiga pikaks. Kuid paari serviseeriaga on mängu võimalik tagasi tulla, aga liiga suured vahed võtavad liigselt energiat ja see mõjutab lõpus. Paaripunktistest kaotusseisudest suudame me välja tulla. Kui suudaksime geimi kätte saada, siis läheks Tartu juba ka närvilisemaks ja homme me seda geimivõitu sihtima hakkama esimese asjana. Lihtne see olema ei saa, aga anname endast parima,” lisas peatreener.

Teises poolfinaalis juhib TalTech seeriat Pärnu Võrkpalliklubi vastu samuti 2:0, selle paari kolmas mäng toimub neljapäeval kell 19.00 TalTechi spordihoones.

Vaata ajakava.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: