TalTech saavutas Optibet Balti liiga põhiturniiril teise koha, ülejäänud Eesti võistkondade kohad selguvad pühapäeval

TalTech/Tradehouse kindlustas Optibet naiste Balti liiga põhiturniiril teise koha, kui kolmes geimis mängiti üle kodune konkurent Audentese SG/Noortekoondis. Kaotusega pidid leppima Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Tartu Ülikool/Bigbank.

Pikalt tabelijuhi kohta nautinud TalTech võitis enda põhiturniiri viimases kohtumises 3:0 (25:21, 25:15, 25:23) tulemusega Audentese SG/Noortekoondise, mis tagas kodusaalis mänginud TalTechile põhiturniiri teise koha. Homme selgub, kas Audentese SG/Noortekoondis saavutab põhiturniiril kaheksanda ehk viimase veerandfinaalkoha või lepitakse üheksanda kohaga.

Milja Raitis tõi võitjatele 10 ja Kätriin Põld 9 punkti, Nora Lember kogus kaotajate poolel 16 punkti. Kui servi vastuvõtul ja rünnakul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed, siis TalTech oli selgelt parem blokis, kogudes 13 blokipunkti. Audentese SG/Noortekoondisele kogunes kolm blokipunkti. Mõlemad võistkonnad lõid kuus serviässa, kuid võitjad eksisid servijoone taga seitsmel korral ja kaotajad 12 korral. Mängu kordust saab vaadata siin.

Turniiritabelis viimasel kümnendal kohal paiknev Barrus/Võru Võrkpalliklubi oli serveerimas üllatust, kui võõrsil juhti enne tänast seitsmendat kohta hoidnud RSU/MSG võistkonna vastu kolme geimi järel 2:1 ja viiendas geimis haarati 10:8 eduseis. Võiduni võrulannad siiski ei jõudnud, tunnistades lätlannade 3:2 (20:25, 25:15, 23:25, 25:18, 15:12) paremust. RSU/MSG kerkis tänase võiduga kaks kohta viiendaks.

Võru esinduse üheksast blokipunktist kuus toonud Salme Adeele Hollas lõpetas kohtumise 20, Hanna-Liisa Ilves 10, Haide Haring samuti 10 ja Aigi Jukk 9 punktiga. Läti võistkonna parimaks osutus 25 punkti kogunud Karmena Struka. Võitjad lahendasid rünnakuid 37- ja kaotajad 25-protsendiliselt.

Tartu Ülikool/Bigbank jäi Riias 0:3 (20:25, 19:25, 26:28) tulemusega alla Riia Võrkpallikool/LUle, mis langetas tartlannad kuuendalt kohalt seitsmendaks. Riia Võrkpallikool/LU jätkab turniiritabelis kolmandal kohal.

Laura-Liisa Maiste panustas tartlannade tulemusse kümme ja Ingris Suvi kaheksa punkti. Kui servi vastuvõtul näitasid mõlemad naiskonnad 45-protsendilist täpsust, siis rünnakul oli selgelt edukam Läti võistkond, realiseerides 45% rünnakutest. Tartu naiskonna rünnakuefektiivsus oli 29%.

Pühapäeval kell 15 on võõrsil mängiva Tartu esinduse vastaseks RSU/MSG, Võru võistkond kohtub kell 16 koduvõistkond Riia Võrkpallikool/LUga.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN