Karikavõistluste avamängu võitis Tartu Ülikool/Bigbank

Tänavuste naiste karikavõistluste avamängus alistas võõrsil mänginud Tartu Ülikool/Bigbank Tallinna Ülikool/Kikase, saavutades eelringi avavaatuses 3:2 (-22, 16, -20, 16, 13) võidu. Korduskohtumise toimumisaeg veel selgunud ei ole.

Viienda geimi otsustavad sündmused toimusid seisul 8:8, kui tartlannad kogusid kolm järjestikust punkti ja edu käest enam ei andnud. Tallinna Ülikooli spordisaalis toimunud matšis jäid külalised peale neljas põhinäitajas. Märkimisväärne oli kahe võistkonna erinevus rünnakul, kus koduvõistkonnal kogunes 19 omaviga ja kuuel korral löödi blokki, Tartu naiskond eksis rünnakul 10 korral ja neljal korral lõppes rünnak võõrustajate blokis.

Mängu resultatiivseim oli Tallinna Ülikool/Kikase Ave Kuusk, kes tõi kaheksa eksimuse juures 24 punkti. 21 punkti kogus võõrustajate ridades Maren Mõrd, Raili Kont-Kontson lisas omadele 11 punkti. Eliise Hollas tõi võitjatele 22 (+20), Annabel Huik 17, Ingris Suvi 16 ja Ingrid Kiisk 14 punkti. Seejuures näitas Hollas mängu parimat rünnakuefektiivsust, saades 22 tõstet ja realiseerides neist 16 (73%).

Karikavõistluste veerandfinalist selgub kahe mängu kokkuvõttes. Tallinna Ülikool/Kikas peab veerandfinaali jõudmiseks korduskohtumises saavutama 3:0 või 3:1 võidu, tallinlannad 3:2 võidu korral selgitab edasipääseja kuldne geim. Nimetatud paari võitja läheb veerandfinaalis kokku eelmise aasta karikavõitja TalTech/Tradehouse`iga.

Teises eelringi paaris kohtuvad Sparta ja Gerardo’s Toys/Neemeco, kes avavad seeria 7. oktoobril kell 20 Sparta Spordihoones. Seeria võitja saab veerandfinaalis jõudu katsuda eelmise aasta finalisti Audentese SG/Noortekoondisega. Ülejäänud kaks veerandfinaalpaari on Viljandi Metall ja Rae Spordikool/VIASTON ning Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TBD-Biodiscovery Tartu. Naiste kariakvõitja selgub 22. detsembril.

Live-skoor ja tulemused on nähtavad SIIN.