Narva ja Viljandi noormehed kohtusid Suure-Jaanis võrkpalli sõpruslaagris

Eesti Võrkpalli Liit tõi koostöös Integratsiooni Sihtasutusega Suure-Jaanis toimunud võrkpallilaagrisse 13 Narva noort võrkpallurit ja treener Andrei Mihhini.

Viljandi Spordikooli ja Narva Spordikooli laste ühislaagris nädal aega viibinud Andrei Mihhini sõnul oli laagrist osavõtt laste spordisuve suursündmus. “Lapsed ja vanemad küsisid juba suve alguses, kas ka tänavu taoline laager toimub,” rääkis Eesti koondislase Valentin Kordase esimene treener Andrei Mihhin.

“Oleme väga tänulikud sellise võimaluse eest,” ütles Mihhin, kelle hoolealused treenisid terve nädala koos Viljandi noortega. Laagri peakorraldaja Tauno Lipp kinnitas, et eesti ja vene emakeelega laste ühistreeningud ning õhtune seltsielu möödusid suurepärases atmosfääris.

Andrei Mihhin kiitis laagri töist õhkkonda, kus sekundikski ei hakanud igav. “Vabal ajal käisime ujumas ja külastasime ka kohalikku noortekeskust, kus sai mängida nii piljardit, lauatennist kui ka erinevaid lauamänge.”

Nädala jooksul eestikeelses keskkonnas viibides paranes tublisti ka Narva noormeeste eesti keele oskus. “Poisid said juurde uusi sõpru, ka keeleoskus läks iga päevaga järjest paremaks.” Mihhini sõnul oli laagri koormused poistele piisavalt suured. Hommikuvõimlemise lisaks toimusid kaks pallitreeningut. “Ja õhtuti tegime Viljandi poistega mitmeid sõpruskohtumisi.”

Eesti Võrkpalli Liit tänab koostöö eest Integratsiooni Sihtasutust, kelle toel Narva noorte suvelaagrid teoks said.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: