Ilmunud on Kalle Kuke raamat “Sidemängija”

Ilmunud on 1968. aastal Tallinna Kalevi koosseisus Nõukogude Liidu meistriks kroonitud Kalle Kuke raamat „Sidemängija“, milles vanameister võtab muhedas võtmes kokku mängijatee eredaimad hetked.

Kalle Kuke sõnul oli idee raamatu kirjutamisest tiirelnud ta peas aastaid. Konkreetseks läks asi paari aasta tagusel Lõuna-Eestis toimunud autosõidul, kui poeg Allan julgustas isa oma mõtteid ja meenutusi raamatukaante vahele raiuma.

„See põgus tagasivaade minu elule on ühtlasi kummardus kõigile neile, kes on minu kõrval kandnud sedasama kirge ja vaimsust, mis isegi treeningul ei anna ühtegi punkti vastasele niisama,“ ütleb Kukk.

„Sidemängija peab väljakukaaslasi hästi tundma ja hoolega jälgima, sest mängu suunavad otsused peavad sündima murdosa sekundiga — kuni pall on õhus. Tihti on sarnane olukord ka elus, kus ootamatus olukorras tuleb märgata neid, kes on su ümber, ning kiirelt ja otsustavalt tegutseda,“ ütleb Kukk raamatu tutvustuses.

Raamatu pildimaterjal on enamuses tema enda arhiivist, aga osa fotosid pärineb ka endise Eesti televisiooni sporikommentaatori ja võrkpalluri Tõnu Tammaru käest.

Võrkpallisõbrad saavad osta Kalle Kuke raamatut „Sidemängija“ Rahva raamatu e-poest SIIN.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: