Aadu Luukase karika võitis Tartu Bigbank!

Täna leidis Tartu Ülikooli spordihoones omaniku koduse võrkpallihooaja esimene tiitel, kui Aadu Luukase karikavõistlustel triumfeeris Tartu Bigbank, kes sai kindlalt 3:0 (25:20, 25:14, 25:23) jagu tiitlikaitsja Tallinna Selverist.

STATISTIKA: Tartu meeskonna resultatiivseim oli 13 punktiga (+7) Albert Hurt, Martti Juhkami lisas 9 (+2) ja Kevin Soo 7 punkti (+6). Tartlaste vastuvõtt oli 45%, rünnakuid lahendati 52-protsendiliselt, blokist saadi 7 ja servilt 4 punkti (eksimusi kogunes 10).

Selveri kasuks tõi Timo Lõhmus 11 punkti (+2), 6 silma jäi nii Oliver Orava (-3) kui Mihkel Varblase (+2) kontole. Selveri statistilised näitajad olid vastasest kehvemad igas elemendis: vastuvõtt oli 43%, rünnak 34%, blokist saadi 5 ja servil 5 punkti (15 viga).

Võidurõõmust pakatav Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg rääkis, miks oli tal tuju hea juba mängupäeva hommikul ja kuidas raskest seisust siiski tiitel teeniti. Tartut on viimasel ajal räsinud mitmed haigused ja trenni kvaliteet sai kõva põntsu. “Kui eile-üleeile proovisime trennis sellest halvast konditsioonist maksimum kätte saada, siis tänane läks juba selle peale, et rohkem võrkpalli ja rohkem üksteist ja meeskonda nautida,” sõnas peatreener. Vaata videost, mida rääkis Rikberg mängust ja meeskonda ees ootsvast muutusest.

Alar Rikbergi pikk intervjuu:

Tartu karikavõiduni juhtinud sidemängija Aleksander Eerma pidas täna Tartu eest oma viimase kohtumise. Edaspidi näeb teda taas TalTechi ridades.

Aleksander Eerma intervjuu:

Tallinna Selveri peatreeneri Andres Toobali esimene medal selles ametis on hõbedane. Toobal rääkis kaotuse tagamaadest ja loodab saadud kogemuse tulevikus kirkamate medalite vastu vahetada.

Andres Toobali intervjuu:

Tartu meeskonna algkoosseis: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Kevin Soo, Mart Naaber, libero Rait Rikberg.

Selveri algkoosseis: Renet Vanker, Timo Lõhmus, Oliver Orav, Denis Losnikov, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Sten Vahtras.

Paremini sai mängu alguses minema kodumeeskond, minnes 13:10 ette. Selver jõudis korduvalt punkti kaugusele, ent Tartu haaras geimi lõpus Hurda rünnakust 19:15 eduseisu ja Selveri peatreener Andres Toobal kasutas mõtlemisaega. Tartu purjetas aga Hurda rünnakute toel geimivõidu suunas ja avavaatus kuulus neile tulemusega 25:20.

Ka teine geim algas samas taktis ning 0:4 kaotusseisus tegi Selveri peatreener Toobal esimese vahetuse, tuues Orava asemel platsile Pierce Johnsoni. Naabri blokipunkt andis Tartule 9:4 edu ja Tartu 11:5 eduseisul kasutas Toobal taas mõtlemisaega. Suurt tulu see ei toonud, sest tartlaste hoogu ei peatanud miski. Toobal vahetas suures kaotusseisus sidemängijat ja diagonaali, tuues väljakule noorukese Sander Pärna ja Mihkel Nuudi ning hiljem sai mänguaega ka Mart Toom. Tartu võitis teise geimi ülikindlalt 25:14.

Kolmandas geimis tuli Selveril algkoosseis tagasi platsile ja taas suudeti Tartule võrdväärselt vastu saada. Losnikovi ässa järel oli tablool 6:6 viigiseis, Lõhmuse rünnak andis Selverile minimaalse edu ja Tallinna klubi 9:6 juhtimisel kasutasid tartlased mõtlemisaega. 6:11 kaotusseisul vahetas Taavet Leppik välja Hurda. Tartu jõudis viigini 12:12 ja edasi mindi punkt-punktis. 21:21 viigiseisul ründas edukalt Juhkami ja Aru ebaõnnestunud rünnaku järel pääses Bigbank ette 23:21. Aga Selver võitles end 23:23 seisuni. Toomi serviviga andis aga esimese matšpalli siiski Tartule ja tagasi mängu tulnud Hurt realiseeris selle. Geim Tartule 25:23 ja kogu mäng seega 3:0.