Hollas-Soomets pääsesid 2:1 võiduga Sofia MK-etapil poolfinaali

Eesti parim naiste rannavolleduo Heleene Hollas – Liisa Soomets on Bulgaarias Sofias toimuval MK-etapil jõudnud poolfinaali.

Läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile jõudnud Eesti duo alistas alagrupi esimeses kohtumises 2:0 (21:13, 21:12) islandlannad Elisabet Einarsdottiri – Berglind Gigja Jonsdottiri.

Seejärel mängiti alagrupi esikohale Itaalia paariga Claudia Scampoli – Sara Breidenbach ning selles mängus tuli tunnistada itaallannade 2:1 (14:21, 21:10, 15:8) paremust. Alagrupis saadi seega teine koht ja pääseti 12 parema sekka, kus saadi 2:0 (21:16, 21:17) võit lätlannade Varvara Brailko – Luize Skrastina üle ja jõuti veerandfinaali.

Veerandfinaalis oli Hollase ja Soometsa vastaseks Taani paar Sofia Norager Bisgaard – Clara Windeleff, kellest Eesti paar sai jagu 2:1 (18:21, 21:17, 15:12). Poolfinaal toimub pühapäeval kell 10.00 ja eestlannad lähevad kokku Poola duoga Jagoda Gruszczynska – Kinga Legieta.