Viljandi Metall tunnistas Tartu Ülikool/Bigbanki paremust

Naiste Meistriliigas pidi Viljandi Metall vaatamata Kertu Laagi resultatiivsele sooritusele leppima kaotusega, jäädes neljas geimis alla Tartu Ülikool/Bigbankile.

Koduseinte toetust nautinud Tartu esinduse mängumasin töötas tõrgeteta nii esimeses, teises kui neljandas geimis, kui Viljandi võistkonnale loovutati vastavalt 18, 21 ja 15 punkti. Vaid kolmandas geimis olid paremad viljandlannad, kes pidid leppima 1:3 (18:25, 21:25, 25:17, 15:25) kaotusega.

Kertu Laak tõi 34-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures külalistele 23 ja Merilin Salben 11 punkti. Rünnakuid 65-protsendiliselt (20-st 13) lahendanud Eliise Hollas panustas võitu 15, Ingris Suvi 13 ja Ingrid Kiisk 10 punkti. Pluss-miinus arvestuses osutus parimaks Hollas, kelle näitaja oli +14.

Kui servi vastuvõtul ja rünnakul olid võistkonnad üsna võrdsed, siis servil oli selgelt edukam Tartu naiskond. Vaid kolme serviveaga patustanud tartlannad lõid üheksa ässa, mis kokkuvõttes tähendas kuut plusspunkti. Külalised jäid omakorda servil seitsmega miinusesse, kui 14 eksimuse kõrvale kogunes seitse ässa. Mängu kordus on leitav SIIN.

Põhiturniiri teisena lõpetanud Tartu  Ülikool/Bigbank kogus 14 mänguga 33 punkti, Viljandi Metall paikneb 13 punktiga kuuendal kohal. Põhiturniiril on jäänud pidada kaks mängu, milles mõlemas kohtuvad Viljandi Metall ja Audentese SG/Noortekoondis. 5. märtsil kell 13 mängitakse Viljandi Kesklinna koolis, 6. märtsil kell 14.30 jagatakse punkte Audentese spordihoones. Audentese SG/Noortekoondis võib viimaste mängudega tõusta koha võrra kolmandaks ja Viljandi Metall koha võrra viiendaks.

Põhiturniiri kaks paremat ehk Tallinna Ülikool/Kikas ja Tartu Ülikool/Bigbank tagasid koha poolfinaalis, 3.-6. kohale platseeruvad võistkonnad jätkavad veerandfinaalis. Põhiturniiri seitsmes TalTech/Tradehouse ja kaheksas TBD-Biodiscovery Tartu mängivad kahe võiduni peetavas 7.-8. koha seerias.