Hollas ja Soomets jõudsid Šveitsis nelja parema sekka

Rannavõrkpallurid Heleene Hollas ja Liisa Soomets alistasid Šveitsis Locarnos toimuval Beach Mastersi turniiril play-offis Šveitsi paari Michaela Nussbaumeri ja Melina Hübscheri tulemusega 2:0 (21:18, 22:20) ning pääsesid esmaspäevasesse poolfinaali.

Eestlannad näitasid vaheringis korralikku mängu ning tõdesid matši järel, et sooritusega võis rahule jääda. Mõlemas geimis oli pinge õhus lõpuni välja, kuigi eestlannadel oli mõlema geimi keskel võimalus vahet kasvatada. Soomets nimetas seda võidukartuseks. “Mingi võidukartus tuleb vist sisse teises geimis 15. punktist alates. Seal hakkame nagu hoidma, et küll tuleb, aga tegelikult oleks vaja teine käik sisse panna. On vaja õppida, kuidas selle olukorraga toime tulla,” ütles ta.

Esmaspäeva lõunal Eesti aja järgi kell 13 mängivad Hollas – Soomets poolfinaali, kus on vastaseks turniiri kõrgeima paigutusega Šveitsi paar Leona Kernen – Annique Niederhauser. Poolfinaali jõudsid šveitslannad kahe kindla võidu najal. Hollasel ja Soometsal on vastastega võrreldes aga veidi rohkem kogemust – Niederhauser tähistas paar päeva tagasi 20. sünnipäeva ning Kernenil on vanust 17 eluaastat. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Šveitsi paarid Dunja Gerson – Laura Caluori ja Mara Betschart – Sarina Kissling, kellest esimesele eestlannad laupäeval 1:2 (21:14, 18:21, 13:15) kaotasid. Locarnos toimuvat Beach Mastersi turniiri saab jälgida YouTube‘i vahendusel.