Hollas ja Remmelg jäid Depo Openil alistamatuks, Piigile ja Korotkovile hõbe

Rannavõrkpallurid Heleene Hollas ja Liisa Remmelg võitsid Lätis Liepajas toimunud Depo Openi nimelise Balti tuuri viimase etapi, Urmas Piik ja Dmitri Korotkov tunnistasid finaalis tugevate lätlaste paremust.

Pühapäevane võistlus algas veerandfinaalidega, kuhu jõudsid mõlemad Eesti duod alagrupi võitjatena. Hollas ja Remmelg alistasid veerandfinaalis 2:0 (21:13, 21:19) lätlannad Vanesa Grosberga ja Ruta Treija, Piik ja Korotkov samas ringis 2:1 (21:15, 16:21, 16:14) kohalikud mängijad Toms Liepa ja Ernests Puskundzise.

Poolfinaalis läks Eesti naiste esipaar vastamisi turniiri kõrgeimat paigutust omanud Läti paari Anija Ozoliņa ja Beāte Liepājniecega, kes alistati 2:0 (21:18, 21:10). Finaalis sai eestlannade suurepärane hoog jätku, kui võideti 2:0 (21:14, 21:16) leedulannadest õdesid Rugile ja Gerda Grudzinskaitėt.

Pronks kuulus Balti tuuri viimasel etapil Hollase ja Remmelga alagrupikaaslastele Ieva Vasiliauskaitele ja Jekaterina Kovalskajale, kes mängisid kohamängus 2:0 (21:19, 21:15) üle Ozoliņa ja Liepājniece.

Kolmest Balti tuuri etapist osalesid Hollas ja Remmelg kahel – avaetapil, Unibet Baltic Cupil Pärnus olid eestlannad kahe Leedu esinduse järel kolmandad.

Depo Openi naiste turniiri tulemusi näeb siit, Balti tuuri üldpingerida siit.

Veerandfinaalis raske võidu saanud Piik ja Korotkov kohtusid järgmisena poolfinaalis lätlastest vendade Mihails ja Aleksandrs Samoilovsiga, kes alistati enesekindla mängu toel 2:0 (21:19, 21:16). Eestlaste finaalivastased olid Läti ühed edukaimad rannavõrkpallurid Mārtiņš Pļaviņš ja Edgars Točs, kes lõid kaasa ka viimastel olümpiamängudel Tokyos. Piik ja Korotkov andsid Pļaviņšile ja Točsile kullamängus kõva lahingu, aga pidid kahe napilt kaotatud geimi ja 0:2 (20:22, 20:22) alistumise järel leppima Depo Openi teise kohaga.

Kolmandana lõpetasid koduse turniiri vennad Samoilovsid, kes mängisid pronksimatšis 2:0 (21:17, 21:15) üle kaasmaalased Ardis Bedritisi ja Arturs Rinkevicsi.

Piik ja Korotkov lõid kaasa kõigil kolmel Balti tuuri etapil – Unibet Baltic Cup lõpetati viiendana ning järgmisel turniiril Leedus teeniti pronks.

Vaata kõiki Depo Openi meeste turniiri tulemusi siit, Balti tuuri üldpingerida siit.