Juhend

Terviseturniirid 2024 Juhend

1. EESMÄRK
1.1. Rahvaliiga Terviseturniiride (edaspidi Turniir) eesmärgiks on propageerida liikuvat eluviisi, laiendada võrkpalli kandepinda ning pakkuda jõukohast võistlusväljundit algtasemel võrkpalluritele.

2. KORRALDAJA
2.1. Turniiri korraldab Eesti Võrkpalli Liit

3. OSALEMINE
3.1. Turniiridel võivad osaleda igas vanuses harrastusvõrkpallurid, kes ei oma kehtivat Meistriliiga, Esiliiga või Rahvaliiga Meeste1, Meeste2, Naiste1, Sega1 tugevusgruppide litsentse ja osaleda ei tohi Rahvaliiga Naiste2, Sega2 ja Meeste3 tugevusgruppide võistkonnad ja mängijad, kes pääsesid Rahvaliiga veeranfinaali. Terviseturniiridest võivad osa võtta teiste hulgas võistkonnad ja mängijad (ka üksikuna teise tiimi koosseisus), kes ei pääsenud Rahvaliiga Naiste2 tugevusgrupi play-off mängude 2. ringi, ehk ei võitnud playoffides ühtegi mängu (ei jõunud veeranfinaali). Samuti võivad Terviseturniiridest osa võtta Sega2 ja Meeste3 tugevugruppide võistkonnad ja mängijad (ka üksikuna teise tiimi koosseisus) kes kaotasid Rahvaliiga playoff teise ringi mängud- s.t., et nad ei jõudnud veerandfinaali. Terviseturniiril võivad osaleda EVF süsteemi litsentsiga noormängijad.

3.2. Võistkonna koosseisus tuleb registreerida vähemalt 6 mängijat. Maksimaalselt on lubatud turniirile registreerida kuni 10 mängijat ja 1 treener võistkonna kohta (kokku 11 nime). Registreerimata mängija kasutamine mängul, toob endaga kaasa automaatselt loobumiskaotuse ja eemaldamise Turniirilt.

3.3. Turniiridel osalemine toimub omal vastutusel. Osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest. Soovituslik on läbida eelnevalt tervisekontroll ning omada tervisekindlustust.

4. REGISTREERUMINE
4.1. Võistlustele saab registreeruda: Lõuna turniirile kuni 28. aprilli 2024 südaööni ja Põhja Turniirile kuni 21. aprilli 2024 südaööni, internetikeskkonnas maia.volley.ee

4.2. Osavõtutasu on 10 eurot iga registreeritud mängija kohta, saab tasuda pangalingiga või sularahas kohapeal.
Mängijad peab registreerima maia.volley.ee süsteemis, et korraldajal oleks ülevaade!

4.3. Registreerimisel tuleb kindlasti võistkonna info alla lisada võistkonna esindaja kontaktid (e-mail ja telefoni number).

5. SÜSTEEM
5.1. Turniirid viiakse läbi regioonides, kus selgitatakse võistkondade omavaheline paremusjärjestus. Turniiride arv ja alagruppide arv regioonis sõltub registreerunud võistkondade arvust. Võistluste korraldajal on õigus piirata võistkondade arvu.

5.2. Turniiride toimumisajad:

Põhja regioon: 27-28 aprill 2024 Kiili Spordikeskuses. Esimesel päeval mehed ja naised, teisel päeval segavõistkonnad.

Lõuna regioon: 4-5 mai 2024 Nõo Spordihallis. Esimesel päeval mehed ja naised, teisel päeval segavõistkonnad.

NB! Mängude algus mõlemas regioonis ja mõlemal päeval kell 10:00!

5.3. Mängitakse rahvusvaheliste saalivõrkpalli reeglite järgi parem kolmest geimist (kaks esimest geimi 21 punktini, vajadusel kolmas geim 15 punktini). Iga geimivõit annab turniiritabelisse ühe punkti. Punktide võrdsuse korral turniiri tabelis, otsustab paremusjärjestuse võitude arv ning seejärel geimide suhe. Kõikide nende näitajate võrdsuse puhul võetakse aluseks omavahelise mängu tulemus.

5.4. Turniirid toimuvad eraldi arvestuses meeskondadele, segavõistkondadele ja naiskondadele. Võistlema pääseb mõlemas regioonis maksimaalselt 8 naiskonda, 8 meeskonda ja 16 segavõistkonda.
Segavõistkonnas peab korraga platsil viibima vähemalt 3 naismängijat.
Kui mõnda regiooni ei registreeru piisav hulk nais- või segavõistkondi on korraldajal õigus tõsta nad tasemelt järgmisesse gruppi. (Naiskonnad -> Segavõistkondade hulka; Segavõistkonnad -> Meeskondade hulka)

6. KOHTUNIKUD
6.1. Turniiridel eraldi kohtunikke ei kasutata. Mängu kohtuniku ja sekretäri ülesandeid täidavad regionaalse korraldaja poolt ettevalmistatud mängugraafiku alusel nende võistkondade esindajad, kes antud hetkel ei mängi.