Enn Rei 75: spordiarst, kes armastab võrkpalli

20. juulil tähistab 75 aasta juubelit tunnustatud spordiarst, võrkpallientusiast ja EVF-i sporditehnilisse toimkonda kuulunud Enn Rei.

Järvamaalt Kabalast pärit Enn Rei sõnul oli sport nende kandis au sees. “Meie kolhoosil oli väga tugev võrkpallivõistkond, tulime ühel aastal lausa vabariiklikuks Jõudi meistriks,” meenutab juubilar, kes ka ise noorusaastatel aktiivselt võrkpalli harrastas.

Ala oli sealkandis väga populaarne. “Kabalasse ehitati lausa kaks väljakut, ühele ei mahtunud kõik mänguhuvilised ära,” meenutab Enn Rei ja täpsustab, et samal ajal harrastati aktiivselt ka malet ja lauatennis.

Võrkpalli mängiti põhiliselt suvel, sest mõisa saal oli väike – kõrgust vaid kolm ja pool meetrit – ja sinna ei mahtunud korralikku väljakutki sisse. Ometi tulid ka Kabala lapsed mingil hetkel rajooni meistriteks. “Kõik oli kinni tahtmises.”

Türile keskkooli minnes liitus Enn Rei sealse võrkpallimeeskonnaga ja mõned korrad käis ta treeningutel ka Paide spordikoolis, kus trenne andis tänase Euroopa parlamendi saadiku Sven Mikseri ema Vaike Mikser.

Võrkpall õpetas meeskonnatööd

1966. aastal Tartu Riiklikusse Ülikooli astudes jätkas juubilar võrkpallitreeninguid Heino Aunini käe all ja kandideeris koos Raivo Jeenasega ka Kalevi koondisse.

Pärast Ülikooli lõpetamist suunati juubilar tööle Tallinnasse Vabariiklikku kehakultuuri dispanserisse. Ta käis küll mõned korrad veel Ivan Dratšovi juures Kalevis treeningutel, kuid otsustas siiski pühenduda spordiarsti karjäärile.

1985-1990 oli Enn Rei Pärnu linna polikliinikus juhataja ja spordiarst. 1990-1993 töötas ta TSIK-I/ESG meditsiinikeskuse peaarstina. 1995-2012 oli juubilar Viimsi haigla vastutav arst ja aastast 2012 kuni selle suve alguseni ta „Fertilitase“ haigla taastusraviarst.

Võrkpalliväljakutel lõi Enn Rei aktiivselt kaasa kuni aastani 2000.

Ta on kuulunud ka EVF-i sporditehnilisse toimkonda. Võrkpall on juubilarile enda sõnul õpetanud meeskonnatöö olulisust.

“Ka oma tööelus olen katsunud luua meeskonda, sest meeskonna tunnetus on edu saavutamiseks väga vajalik,” ütleb sellest suvest pensionile jäänud juubilar ja lisab, et jälgib siiamaani huviga telerist kõiki võrkpallimänge.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: