U17 noormehed said teada vastased EM-finaalturniiril. Peatreener Lipp: mulle süsteem meeldib, saame 7 tugevat mängu

Eelmisel nädalal koha Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril taganud Eesti noormeeste U17 koondis sai täna teada oma alagrupivastased. 

19.-30. juulini Montenegro pealinnas Podgoricas toimuval finaalturniiril mängib esmakordselt 16 võistkonda. EMil moodustati kaks alagruppi, mõlemas 8 meeskonda ja kõik mängivad omavahel korra läbi. Alagruppide kaks esimest pääsevad poolfinaalidesse.

Eesti koondis loositi 1. alagruppi, kus lisaks mängivad Montenegro, Bulgaaria, Türgi, Sloveenia, Belgia, Austria ja Kreeka.

2. alagrupis mängivad Poola, Itaalia, Tšehhi, Prantsusmaa, Serbia, Soome, Holland ja Hispaania.

Eelmisel U17 EMil triumfeeris Sloveenia, hõbedale tuli Venemaa ja pronksile Poola.

Tauno Lipu juhendatav Eesti noormeeste U17 koondis läbis edukalt kaks valikturniiri ning tagas nädalavahetusel Gruusias toimunud teises ringis Prantsusmaa järel alagrupis teise koha ning pääses EMile.

Peatreener Tauno Lipp sõnas, et sellises mahus tugevad mängud annavad noortele hindamatuid kogemusi. “Mulle see süsteem meeldib, et kõik saavad seitse väga kõval tasemel mängu. Kõik, kes EMile pääsesid on ju valikturniiridelt läbi tulnud ja korralikul tasemel. Suured võrkpalliriigid on niikuinii koguaeg head, ent ka näiteks meie grupis Austrial on hea aastakäik – nemad tulid viimasel valikturniiril oma grupis esimeseks ja jätsid Saksamaa välja. Oleme juba sel aastal saanud madistada suurriikide Poola ja Prantsusmaaga ning nüüd veel finaalturniir otsa, need annavad mängijatele hindamatu kogemuse ja tulevikuks kindlasti ka palju motivatsiooni,” usub juhendaja.

“Et mängugraafik on EMil väga tihe, siis tuleb meil sellega arvestada ka ettevalmistusperioodil ja juba mõtleme, kuidas laagreid korraldada, et poisse selleks ette valmistada. Laagrid peavad olema suunitlusega finaalturniirile, ent samas ei tohi neid ka liiga ära väsitada, eks püüame leida parima viisi, et oleksime juulis heas konditsioonis,” lisas Lipp.

Eesti koondis mängis Gruusias koosseisus: Georg Kutser, Carl Kreek, Mattias Püvi, Ruudi Türkson, Regan Rohumets, Aksel Aavik, Patrick Saimre, Hendrik Hollas, Andres Jefanov, Jesper Neuhaus, Aleks Antsi, Joosep Kurik, Joonah Marten Üprus.

Peatreener Tauno Lipp, abitreener Karlo Remy Kallend, statistik Kermo Basov, füsioterapeut Teet Meerits, mänedžer Laura Milk.

U17 neidude finaalturniiri vastased selguvad reedel.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: